Gaziemir ilçesinin sarnıç bölgesinde 35 yıla yakındır  yaşanan tapu,ve hazine arazilerine bağlı olan elektrik,su ve imar konularının da içinde olduğu bir çok önemli sorun uzun  ve zorlu çalışmalar  neticesinde çözüme kavuştu

Srnıçlılara bu müjdeli haberi AK Parti il başkan yardımcısı Nazmi Yılmaz,İzmir milletvekili M.Atilla Kaya ve AK Parti Gaziemir ilçe başkanı Hüseyin Uzun birlikte duyurdular

Nazmi yılmaz hiç kimse sarnıçlı hemşehrilerimizin umutlarını istismar edemeyecek. seçin beni, alın hizmeti pazarlığına sarnıçlı hemşehrilerimiz itibar etmeyecek dedi..

 ’’Seçin beni sorunlarınızı çözeyim, vaatlerine kimse itibar etmeyecek’’

Çok saygıdeğer milletvekilim değerli ilçe başkanım çok kıymetli meclis üyesi arkadaşlarım Partimizin değerli Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım, kıymetli muhtarlar, basınımızın güzide mensupları, sarnıcın güzel insanları hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

AK PAARTİ Gaziemir İlçe teşkilatımızın düzenlemiş olduğu Bu toplantıya Hepiniz hoş geldiniz, Şeref verdiniz.

Sarnıç’ta öyle zannediyorum ki Bu salonda yine bu konularla alakalı belki 5. kez toplantı yapmışızdır Sarnıç halkımız birçok sorununu defalarca dile getirdi, birçok konuların konuşulduğu toplantıları, vaatleri hep dinledi bekledi ama maalesef bugüne kadar bu konularda fazla bir mesafe alınamadı.

Bunun elbette ki değişik sebepleri var. Değerli arkadaşlar tüm arkadaşlarımız var gücüyle sarnıç’ın sorunlarının çözülmesi için samimi bir gayret gösterdiler. Buna bi zati ben şahit oldum. Ama Sarnıç halkı seçim öncesi gelip bizi seçerseniz sizin sorunlarınızı çözeceğiz, diyerek vaatler verip Seçimden sonra da bir daha buralara uğramayan siyasi kimliği bir daha görmek istemiyor.

Artık ben bu işlerin seçimden önce bize destek verin, Seçileyim sonra biz bu sorunları çözeceğiz şeklindeki vaatlerden ziyade, bu gün seçimlerden önce seçimlerin hiç gündemde olmadığı bu günlerde Hatta yarın bile değil bugün Şimdi bugün burada bu sorunun çözülmesi gerektiğine inanıyorum.

Değerli arkadaşlar bugün burada herkese sırayla söz verme imkânımız yok eğer söz vermiş olsak sarnıcın sorunlarını sırayla sabaha kadar herkes bıkmadan anlatır.

Biliyoruz ki sarnıç’ın birçok sorunu var. Ve özellikle Kipa kavşağındaki trafik çilesi, sağlık ocağı sorunu,2b hazine arazileri, tapu, elektrik, su, gibi önemli ve acil ihtiyaç olan belli başlı sorunları sıralayabiliriz

‘’Sarnıç’ın sorunları saymakla bitmez’’

Sabah ve akşam saatlerinde özellikle sarnıçlıları çileden çıkartan bir hal almaya başlayan sarnıç köprüsünde yaşanan trafik çilesi, bu trafik sorunu sarnıçta birçok sıkıntının yaşanmasına neden oluyor. Öte yandan sağlık sorunları ile ilgili Sarnıç’ta uzun zamandır Sağlık Ocağı sorunu sıkıntısı yaşıyoruz, hastane yakın deniyor ancak bu kadar kısa mesafede hastaneye Bu trafik sıkışıklığında ulaşmak mümkün olmuyor. Ambulans dahi çağırsak hastaneye hastamızı bu trafik sıkışması nedeniyle yetiştiremiyoruz. Diğer taraftan bakıyoruz Sarnıç piknik alanındaki sıkıntılar hala devam ediyor Sarnıç Gölet alanı ile ilgili sıkıntılar var. Yine malumunuz ve hepimizin sabırsızlıkla, beklediği en önemli konulardan bir tanesi 2B ve hazine arazilerinin durumu

Bu konuda önemli mesafe kat ettiğim ize inanıyorum. Uzun bir mücadele vererek ekibimizin başında Sayın Atilla Kaya vekilimiz olmak üzere büyük bir özverisi ile çalışarak bu işi çözdük. Şimdi Bugün size burada bu konunun ayrıntılarını anlatacağız sizlerle detayları paylaşacağız.

 

Yorum Yazın