İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON şirketi çalışanları, kurdukları müzik grubu sayesinde iş yorgunluğunu atarken,
zor koşullarda çalışan mesai arkadaşlarına da motivasyon kaynağı oldu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZBETON’da kurulan ve üyelerinin tamamı personelden oluşan Türk Halk ve Sanat Müziği Korosu, iş yükü hayli ağır olan şirket çalışanların motivasyon kaynağı haline geldi. 5 ay önce çalışmalara başlanılan ve 18 kişiden oluşan koroda, çaycıdan ağır vasıta şoförüne, asfalt işçisinden oto elektrik tamirciliğine kadar değişik meslek gruplarından personel bulunuyor. Şef Gülnur Nadas Gözetlik eşliğinde, haftanın iki günü mesai saatleri dışında toplanarak çalışan müzik grubu üyeleri, hem ağır iş yükünün yorgunluğunu atıyor hem de vatandaşa hizmet üretmek için sıcak, soğuk demeden sahada olan arkadaşlarına moral veriyor.
Sıcak asfalttan solistliğe
İZBETON Korosu’nun asfalt işçisi solisti Tahsin Korkmaz, daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nda görev aldığını ve müziği çok sevdiğini belirtti. İlk konserlerini geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda verdiklerini hatırlatan Korkmaz, düşüncelerini şöyle aktarıyor:
"Burada çok yoğun çalışıyoruz. Akşam doğrudan eve gitmek yerine, haftada iki gün mesai saati dışında oturup 2-3 saat müzikle uğraşıyoruz. Arkadaşlarımızla beraber türkülerimizi söyleyip eğlenerek, stresi, sıkıntıyı atarak evimize öyle gidiyoruz. En büyük dileğimiz, bu koroyu geliştirip İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun da desteğiyle, İzmir halkına bir konser vermek.”
O aslında bir tırcı
İZBETON’da 8 yıldır tır şoförlüğü yapan İlker Özcan da, “Ben daha önce de müzikle uğraşıyordum. Burada da şantiyemizde böyle bir oluşum olunca, hemen dahil oldum. Çok keyifli bir grup oluşturduk. Bu çalışma bizim için hem değişiklik hem de motive edici oldu. Koro sayesinde arkadaşlarımızla daha güzel diyaloglar sağladık” dedi.
Tır şoförü Özcan, orkestrada org çalıyor.
Yağ tulumunu atıp koroya koşuyor
Oto tamiri ve elektrik işçisi olarak çalışan Yüksel Çelik, İZBETON korosunda bağlama çalıyor. Küçüklüğünden beri müziğe ilgisi olduğunu ancak iş yoğunluğundan buna bir türlü zaman ayıramadığını söyleyen Çelik, koro sayesinde bu hayaline kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.
İZBETON’da çaycılık yapan Duygu Gökçen, duygularını şu cümlelerle paylaştı:
“Çocukluğumdan beri türkü söylüyorum. Müziği çok seviyorum. O yüzden çalışırken, yürürken kulaklığım hep kulağımdadır. Şarkı söylediğimde tüm yorgunluğumu atıyorum. Bir süre Bayraklı Halk Eğitim Korosu’na katılıp orada sesimi geliştirme fırsatı buldum. Şimdi İZBETON korosunda solistlik yapıyorum."

Yorum Yazın