Caner HAKBİLEN ve Adnan Yaşar GÖRMEZ 24

TORBALI BELEDİYESİ TİYATRO GRUBU TARAFINDAN SAHNELENEN OYUNDA ÇOCUKLARA, SANAL DÜNYANIN RİSKLERİ ANLATILDI…

Günlük yaşamımızın vazgeçilmezi haline gelen sosyal medyanın, çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekmek amacıyla Torbalı Belediyesi Tiyatro grubu tarafından ‘Hayat ve Zaman’ adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Belediye Kültür Merkezi’nde (BKM) sahnelenen oyunu Caner Hakbilen yazıp yönetti. Havva Zengin, İlkay Sevim, Nuri Sevinç, Nihat Tuncer, Demet Sağbasan, Haluk Kocataşlar, Baran Başkan’ın rol aldığı tiyatro eserinde; sosyal medya üzerinden sağlanan sanal ilişkilerin toplum ve aile üzerindeki ‘negatif ‘ yanlarına dikkat çekildi.

BAŞKAN GÖRMEZ, “SOSYAL MEDYADA YAŞAMI BLOKE EDEN TUZAKLAR VAR”

Sosyal bir soruna dikkat çekiği için Torbalı Belediyesi Kültür ve Sanat Spor Okulları Tiyatro grubunu kutlayan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, şunları söyledi; “Sanatın, tiyatronun, bilimin önemi işte budur. Çocuklarımızı olası risklere karşı uyarırken, eğlendiriyor ve eğitiyoruz. Bilgi çağını, sosyal medyayı, interneti diğer kişisel iletişim ve sosyal ağları doğru, amacın uygun biçimde kullanmak zorundayız. Aksi takdirde bu alan, tahmin dahi edemeyeceğimiz birçok tehlikelerle doludur. Sosyal medya bazen sosyal zehirlenmeye neden olabilir. Çocuklarımızın, ailemizin geleceğini olumsuz biçimde etkileyebilir. Çocuklarımızın sosyal medya hesaplarını, arkadaşlık diyaloglarını, paylaşımlarını izlemek zorundayız. Dünya’da örnek gösterilen aile yapımıza ve değerlerimize sahip çıkmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Yorum Yazın