MİLLETİMİZİN VE ROMAN TOPLUMUZUN(SOYDAŞLARIMIZIN) ADINA ÖNCELİKLİ VE ELZEM GELEN ÖNERİLERİMİZ ;
Günlük istihdam çalışmalarla hayatlarını idame ettirmeye çalışan T.C vatandaşlarımız ve ultra yoksullukla mücadele ederek roman vatandaşlarımız Günlük geçinen, sigortasız çalışan, temizlik işlerine yevmiye alarak çalışan ,çöpten ve hurdacılıktan geçinen, müzisyen vb . Meslekleri yapan yoksul insanlara hanebaşı günlük sıcak yemek verilmeli. (bağışlık sistemini güçlendirici yemekler verilmeli)
2. İvedi şekilde hijyen yardımpaketleri ve saglık kitleri dağıtılmalı .

 1. mahalleler acil olarak dezenfektan edilmeli ve ilaçlanmalı gerekirse mahalledeki yaygın olarak kullanılan sosyal ortamlar defenzaktanlar konularak temizlenmeli.
 2. Elektrik ve suyu kesik olanların abonelikleri tekrar aktif hale getirilmelive borçları ertelenmeli.
 3. Kuru Gıda Paket Yardımı Yapılıp,ilgili ve bilgili kişiler tarafından covid-19 hakkında açıklamalarda bulunulmalı.
  6.En önemli unsursa aileler ellerinden gelen tedbirleri alarak çoçuklarını sokaga çıkarmaması ve uzaktan online olarak verilen fiziki ve teknik açıdan eğitimlere hazırlıklı olarak çoçuklarına eğitim aldırmaları gerekir.
  7.stk başkanları kanaat önderleri vb roman toplumunun öncüleri örgütlenerek yerel yönetimlerde vatandaşlarımıza yapılacak olan sosyal yardımlarda köprü vaziyeti görüp kolaykaştırıcılık yapabilsin.
  8.Mahallerdeki ana alanlarda(alışveriş) covid-19 ilgi çeken bilgilendirici tablo yapılması gerekir.
  9.mahallerdeki virüsü engelleyici denetlemeler yapılmalı.
  10.özellikle öncelikli ihtiyaç sahibi ailerimizi ve 65 yaş üstü büyüklerimize yereldeki görevlilerimiz yerinde tesbit edip kamudaki güçlerimize ived, şekilde iletmesi gerekir. Yunus Emre Hiçyorulmazlar

Yorum Yazın