Uyuşturucu ve bağımlılıkla ilgili mücadelede dün, İzmir’de ülkemizin Resmi kurumları ve STK’ları önemli bir adım attı. 2017 yılından beri hizmet veren “İzmir Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği” Başkanı Burhanettin Kansızoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltıya İzmir’in Konak İlçe Milli Eğitim, Emniyet, Gençlik ve Spor, Sağlık Müdürlerinin ve Konak İlçe Müftüsü ile Demokrasi Üniversitesi Psikiyatri Bölümünün katılımıyla gerçekleşen toplantıya AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle’de eşlik etti. Konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Burhanettin Kansızoğlu;

BAĞIMLI ÇOCUKLARIMIZI HAYATA KAZANDIRIYORUZ

“Sahada uzun yıllardır olmanın getirdiği birikim ve tecrübeyle bağımlı çocuklarımıza, gençlerimize dokunuyor, onları hayata kazandırıyoruz. Çünkü biliyoruz ki uyuşturucu, terörden bile kötü bir şey ne yazık ki. İçişleri Bakanlığımızın da katkılarıyla 2017 yılında kurulan dokuz dernekten ilki bizim derneğimiz. Önceleri bağımlılığa ve uyuşturucuya karşı koruyucu çalışmalarla attığımız adımlar, hamd olsun ki bugün çok farklı ve daha etkili noktalara dokunur hale geldi.

2019-2020 yılında İl sağlık Müdürlüğümüzün koordinasyon toplantılarına katıldığımızda il kurumlarımızla beraber koordineli yürütülmek üzere stratejik bir eylem planı hazırladık. Bu anlamda İzmir’imizi karış karış taradık, sahaya indik. Ailelerimizle, gençlerle görüştük ve şunu gördük; Bu öyle bir sorun ki içine girdikçe derinleşiyor, çaresizlik daha çok artıyor. Bunun üzerine önleyici çalışmalara ve farkındalık oluşturmaya çok önem verdik ve gerek projelerimiz, gerek iş birliklerimizle bu çalışmalarımız çok daha verimli bir hale geldi.” diyerek sözlerini sürdüren Burhanettin Kansızoğlu,

MANEVİ REHBERLİK BAĞIMLILIKLA MÜCADELENİN EN ETKİLİ ŞİFASIDIR
“Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele tek taraflı ya da paliyatif önlemlerle sürdürülebilir bir süreç değil. Devletimizin ilgili kurum ve kuruluşları, diğer STK’lar, gönüllü katılımlar ve manevi rehberlik bir araya gelince anlam ifade eden ve sonuç alınan bir mücadele olduğunu artık biliyoruz. Bu anlamda bugün burada bizimle olan kıymetli müdürlerimizin, muhtarlarımızın, üniversitelerimizin ve müftülüğümüzün güçlerini birleştirip bu kanayan yaraya sevgiyle dokunmamız bizleri çok mutlu etti.

Özellikle bu mücadelede ön saflarda yer alan ve bağımlı çocuklarımızın hayatlarına manevi rehberlikleriyle dokunan din görevlilerimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çünkü tıpkı bir zincirin halkaları gibi birlikte durduğumuzda geleceğimiz olan evlatlarımızı daha sağlıklı, daha başarılı ve hayatın içinde daha çok katılacakları bir yaşam alanı bekliyor. Bizler, kalbimizi, derneğimizi, imkanlarımızı, bilgi ve tecrübelerimizi ama en önemlisi de sevgimizi bu kardeşlerimize, çocuklarımıza ve ailelerine açtık. Bundan sonra çok daha farkındalık yaratan ortak ve daha etkili projelerle hep birlikte huzurlarınızda olacağız.” diyerek gelen tüm katılımcılara teşekkür etti.