Ege Üniversitesi’nin hedeflerine ulaşabilmesi için öncelikle gönül bağının güçlü olması gerektiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın bu amaçla başlattığı “Rektörle Akşam Çayı” etkinliklerine bin 500’e yakın akademisyen katıldı.
Öğrencilerle kurulan gönül bağının benzerinin üniversitenin akademisyenleri başta olmak üzere tüm çalışanlarla da kurulması gerektiği fikrinden hareketle başlatılan “Rektörle Akşam Çayı” etkinliği yaklaşık 2 ay sürdü ve her gün ortalama 50 akademisyen 10’ar kişilik masalarda oturarak hem tanıştı hem de sohbet etti. Masalarda “İyi ki Egeliyiz duygusunu nasıl geliştirebiliriz?”, “Araştırma Üniversitesi olmak için neler yapmalıyız?” ve “Dikkatinizi çeken sorunlarımız nelerdir?” soruları çerçevesinde akademisyenler fikirlerini ifade etme şansı buldu. Ortaya atılan fikirler uygulamaya konulmak üzere görevliler tarafından kaydedildi. 40 dakika sürmesi planlanan bu keyifli etkinlik, genellikle 1,5 saate kadar uzadı.
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak etkinlikler boyunca masaları dolaştı ve akademisyenlerle birebir konuşma imkanı buldu. Ege Üniversitesi’nin her alanda daha iyi noktalara gelebilmesi için büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Budak, “Ocak ayından bu güne kadar yaklaşık bin 500 öğretim üyesiyle Ege Üniversitesi’ni konuştuk. Temel amacımız öğretim üyelerimiz, rektörlük yönetimi, öğrencilerimiz ve çalışanlarımız arasındaki gönül bağımızı daha da güçlendirmek. ‘Rektörle Akşam Çayı’ etkinliği iki önemli konuda daha kolay yol almamızı sağladı; birincisi üniversitedeki gönül bağının güçlenmesi, ikincisi ise bilim insanlarımızın ülkemiz ve üniversitemiz için multidisipliner anlayışla birlikte çalışmalar yapmaları. Eğer gönül bağımız güçlü olursa, üniversitemizin hedeflerine daha hızlı ulaşmak için önemli mesafeler alabiliriz. Etkinliğimiz çok ciddi faydalar sağladı. Ege Üniversitesi için neler yapabiliriz konusunda görüş alışverişlerinde bulunduk. Buradan çok değerli fikirler elde ettik. Fikirlerin kayıtlarını aldık bunları sahada uygulamaya koyacağız. Bütün hocalarıma çalışanlara buraya katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yazın