İskenderun’dan İzmir’e gelen prostat hastası iki kardeş, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hakan Öztürk tarafından yapılan HOLEP yöntemi operasyon sonucunda sağlıklarına kavuştu.
İskenderun’da yaşayan iki kardeşe geçtiğimiz yaz idrar yollarında yaşadıkları problemlerden dolayı birlikte gittikleri hastanede prostat büyümesi teşhisi konuldu. İnternette yaptıkları araştırmayla Medical Park İzmir Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hakan Öztürk’e ulaşan iki kardeş, kendi tetkik sonuçlarını internetten doktora gönderdiler. Tetkik sonuçlarını inceleyen Öztürk ise iki kardeşin de HOLEP yöntemi operasyonu için uygun olduğunu söyleyerek İzmir’e davet etti. İlk olarak İzmir’e gelen 63 yaşındaki ağabey Ali Sabihaoğlu, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hakan Öztürk tarafından HOLEP operasyonu için plan yapılarak, başarılı bir operasyona alındı.
Abisinden sonra o da HOLEP yöntemi dedi
Ağabey Ali Sabihaoğlu’nun sağlığına kavuştuğunu gören 61 yaşındaki Naim Sabihaoğlu, “Abimi bu kadar iyi ve memnun görünce ben de HOLEP’le tedavi olmaya karar verdim” diyerek yaşadığı şehir İskenderun’dan İzmir’e geldi. Op. Dr. Hakan Öztürk tarafından HOLEP yöntemi uygulanan Naim Sabihaoğlu da sağlığına kavuşarak memleketi İskenderun’a geri döndü.
HOLEP yönteminde erkeklikle ilgili sinirlere herhangi bir zarar gelmediğini belirten Op. Dr. Hakan Öztürk ise “Holmium Laser ile kapalı olarak yapılan (HOLEP) yönteminde büyüyen prostat, kapsülünden ayrılarak çıkarıldığı için hastada herhangi bir prostat dokusu kalmaz. Dolayısıyla hastalığın tekrarlama riski tümüyle ortadan kalkar. Holmium Laser 0.4 milimetre doku derinliğine ulaşan etkisiyle dokuda hasar bırakmaz. Böylece erkeklikle ilgili sinirleri zarar görmez. HOLEP yöntemi genel anestezi gerektirmeden tamamen doğal açıklıklardan girilerek yapılır. 24-48 saatlik hastanede yatış gerektirir ve prostat hacmi 60 mililitreden büyük tüm prostatlara uygulanabilir” dedi.

Yorum Yazın