Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik’in rektörlük atamasına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu

Öncelikle ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Benden önceki rektörlerimiz, yaptıkları çalışmalarla üniversitemizin gelişmesine önemli katkılarda bulundular. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Sonuçta bu bir bayrak yarışı ve bizler de Dokuz Eylül Üniversitesi’ni aldığımız noktadan daha da ileriye götürmek için gayret göstereceğiz. Rektör olarak bundan sonraki süreçte Ar-Ge ve inovasyona çalışmalarına ağırlık verecek; akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize her zaman destek olacağız. Daha önceki seçim sürecinde ‘Rektör Adayı’ olarak bazı vaatlerde bulunmuştuk. Şimdi bunları geliştirerek, üniversitemizde uygulamayı hedefliyoruz. Amacımız başta ülkemiz olmak üzere bilim dünyasına ve üniversitemize katkı sağlayacak çalışmalara imza atmak.

Burada altını özellikle çizmek isterim ki; bizler yönetim sürecinde hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayacağız. El birliğiyle üniversitemizi güçlendirmeye ve ‘Dokuz Eylül’ markasını uluslararası alanda örnek hale getirmeye çabalayacağız. Bu gayretlerimizin de kısa sürede görüleceğini düşünüyoruz. Rektör seçimlerinde örnek olmaya dikkat ettim; bundan sonra da örnek bir Rektör olarak görevimi sürdüreceğim. Teşekkür ediyorum.

Prof. Dr. Erdal ÇELİK

Rektör Vekili

Yorum Yazın