İZMİR’deki Ege ve Dokuz Eylül üniversitelinde ağustos ayında boşalacak rektör koltukları için arka arkaya adaylık açıklamaları gelmeye başladı. 2016 Haziran’da yapılacak rektör adaylarını belirleme seçimi için “adayım” diyenlerle “nabız yoklayanlar” iki üniversitede aylar öncesinden sandık ve kulis heyecanını başlatırken, üniversite patronluğunda tıp egemenliğinin sona erip ermeyeceğini adayların performansı gösterecek.

 

Değerli Öğretim Üyeleri, Kıymetli Çalışanlar ve Sevgili Öğrenciler,

Sayın Cumhurbaşkanımız bu yıl aralarında Ege Ünivesitemizin de bulunduğu çok sayıda Devlet Üniversitesine Rektör ataması yapacaklar.

Üniversite hayatıma başladığım 1973 yılından beri mensubu olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyduğum Ege Üniversitesinin rektörlüğüne aday olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Hedefim, tüm çalışanların ve öğrencilerin mutlulukla geldiği, huzur ve güven içinde çalıştığı, yarınından emin, mutlulukla ve huzurla evine dönen, çalışkan ve üretken insanlardan oluşan, bilimde, teknolojide, sanatta, sporda öncü ve lider bir Ege Üniversitesidir.

Bu yolda kıymetli desteğinizle birlikte çalışarak üniversitemizi daha ileriye götüreceğimiz inancıyla sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.


Prof. Dr. Cüneyt HOŞCOŞKUN

 

Yorum Yazın