Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi çalışanı kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü çiçek takdim ederek kutladı.
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesinde çalışanı kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü görevleri başındayken kutladı. Sabah saatlerinde bürolarda çalışan kadınları tek tek ziyaret eden Prof. Dr. Budak, çiçek takdim etti.
Ege Üniversitesinde kadınların her zaman önceliğinin olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi her alanda olduğu gibi kadın istihdamı alanında da fark oluşturuyor. Ege Üniversitesinde 7 bin 164 personel içerisinde 4 bin 117 kadın çalışan istihdam ediliyor. Bu rakam çalışanlarımızın yaklaşık yüzde 58’inin kadınlar olduğunu gösteriyor. Akademik kadromuz 3 bin 78 kişiden oluşuyor. Akademik kadromuz içinde bin 639 kadın çalışanımız mevcut. Akademik kadromuzun yaklaşık yüzde 54’ü de kadınlardan oluşuyor. Ege Üniversitesi öğrenci olarak da güçlü bir yapıya sahip. Toplamda 64 bin 948 öğrenci sayımız içinde 29 bin 555 kadın öğrencimiz var. Rakamlarında gösterdiği gibi Ege Üniversitesinde kadına her zaman pozitif ayrımcılık var. Ege Üniversitesi, her zaman kadınlarımızı omuzlarında yükseltmiştir” dedi.

Yorum Yazın