Türk kamuoyuna
31 Mart 2020 günü gece otoyol gişeleri nde uygulama görevini yürüten polis ekiplerine hakaret eden Şerefli Türk askerini küçük düşüren bizce sözde yarbayı şiddetle kınıyoruz.
Adli yönden de STK olarak suç duyurusunda bulunacagiz.
Bu olayın en üzücü yanı yetkili üst mercilerden bir açıklama gelmemesidir.
Sayın Savunma bakanım siz bir asker olarak bu şahsın hakaretlerini kabul edebilir misiniz. Hakaret ettiği polis bu milletin bağrından çıkan şerefli Türk polisidir. Her şartta bu milletin bağımsızlığı ve huzuru için canını hiçe sayarak görev yapan Türk polisidir. Konuyla ilgili bakanlığınızın bir açıklamasını bekliyoruz.
Sayın içişleri Bakanımız;
Polisin aldığı maaşı bir hakaret aracı olarak kullanan bize göre sözde yarbay olan bu şahsa Bakanlığımızın 10 Nisan polis haftası da bir açıklama yapmasını bekliyoruz.
Biz bu yarbay gibi rütbesi generalden Astsubaya kadar şerefli Türk askeri üniforması giymiş terörist gördük. Onların da maaşı sizin gibi yüksekti .Korkularından 15 Temmuz’da ilk fırsatta polis Özel harekat Başkanlığı’nı bombalayarak bir çok vatan evladını şehit etmişlerdir.
Şu an görev başında çalışan polislerimizi ve emekli olan büyüklerimizin tepkilerini sürdürdürmeye devam etmelerini istiyoruz.
Türk polis Teşkilatı‘na yapılmış bu saldırıyı Türk milletini havale ediyoruz.
Uğur YENEN
Tüm emekli polis Özel harekatçılar dernek başkanı

Yorum Yazın