Gaziemir Ekim Ayı belediye meclis toplantısında terör ve kınama konusu tartışmaya neden oldu.

AK Parti Gaziemir belediye meclis üyesi gurup başkan vekili Uğur İnanan Atmaca ”Üzücü olan AK PARTİ ve Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyeleri olarak ortaklaşa verdiğimiz orman yangınları sebebiyle pkk’nın kınanmasına yönelik önergemizin gündeme alınmasının Cumhuriyet Halk Partisi mensubu Belediye Başkanı Sn HAlil Arda ve Meclis Üyeleri tarafından gündeme alınıp alınmamasının oylanmaması değil, gerekçe olarak belediye meclislerinin siyasi karar almasının mümkün olmadığını dile getirmeleridir.

”Malesef kınama bir yana dursun, ”pkk terör örgütü, Gaziemir Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi Grubu tarafından meşrulaştırırcasına siyasallaştırılmıştır”. Konunun takipçisi olacağız. dedi

Gaziemir belediyesi ekim ayı meclis toplantısı yapıldı Gaziemir belediyesi meclis salonunda gerçekleşen toplantıyı Belediye Başkanı Halil Arda’yönetti.

Meclis toplantısında İzmir ve çevresinde PKK tarafından yakılan ormanlar nedeniyle pkk nın ortak kınamaya alınmaması uzun süren Tartışmalara neden oldu

AK Parti ve CHP’li belediye meclis üyeleri arasında meclis kararı ile pkk’nın yakmış olduğu ormanların ortak kınanması talebi CHP’li Belediye Başkanı Halil Arda tarafından kabul edilmedi. AK Parti belediye meclis üyesi gurup başkan vekili Uğur İnan Atmaca, meclis üyeleri Ali Gönen, Oğuz Seyran ve Enver işinibilir tarafından meclise verilen ortak kınama teklifini kabul etmeyen Belediye Başkanı Halil Arda kınama oylamasına karşı çıktı ve oylamaya sunmadı.

CHP li başkan Halil Arda bu konuda Parti sözcüleri ve meclis üyeleri kınamasını yapabilir ama burada bu konu ile ilgili ortak bir meclis kararı oylaması alamayız, diyerek karşı çıktı. Bunun üzerine söz alan Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyesi Selahattin Şahin Tepki göstererek ” canımıza,ormanlarımıza Vatanımıza kasteden eşi kanlı bir terör örgütünü biz nasıl olur da biz bu meclisten ortak kınama yapamayız? Olmaz böyle şey” diyerek tepki gösterdi.

Meclis üyelerinin söz alarak bu konuda sürdürdükleri tartışmaya AK Parti meclis üyesi Ali Gönen’de Tepki göstererek, İzmir büyükşehir Belediyesinde Bu konuyla ilgili Oylama yapıldı gündeme alınıp alınmaması meclis üyelerinin kararıdır. Sayın Başkan bunu mutlaka meclis gündeminde kınama ile ilgili oylama yapmanızı rica ediyorum, Bu meclis bunu yapmalı diyerek tepki gösterdi.

ülkemizde binlerce sivil vatandaş ve Mehmetçiğimiz’in katil olan eli kanlı terör örgütü PKK’nın son olarak ege Bölgesinde özellikle ormanların yakılmasını üstlenmesinin son derece önemli ve vahim bir durum olduğunu dile getiren Ali Gönen, ülkemizin dışında yuvalanan terör örgütlerinin ABD tarafından desteklendiğini ve bunlarla bağlantısı olan PKK’nın da ülke içinde terör eylemlerini, aldığı dış destekle sürdürdüğünü ifade etti..

Belediye Meclisi Canlı Yayın

Gaziemir Belediye Meclisi Ekim Ayı 15. Toplantı 1. Birleşim

Gaziemir Belediyesi paylaştı: 1 Ekim 2019 Salı

Yorum Yazın