Toprak Mahsulleri Ofisi, ihtiyacı olan vatandaşlara ücretsiz bir şekilde patates ve kuru soğan dağıtacağını açıkladı. Bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar ise internet üzerinden, bu yardıma nasıl başvuru yapacaklarını araştırmaya başladı. Ücretsiz patates ve kuru soğan dağıtımı için nasıl başvuru yapılır, başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar…

2021 Ücretsiz patates ve kuru soğan dağıtımı başvuru yapma şartları

Ücretsiz patates soğanı nasıl alınır? Patates soğanı yardımını kimler alabilir? Cumhurbaşkanı Erdoğan adına ihtiyaç sahibi ailelere patates ve soğan ücretsiz dağıtılıyor. Patates ve kuru soğan, aşırı stoktan kaçınmak için ihtiyaç sahibi hanelere ücretsiz olarak verilmektedir. Ramazan öncesi bedava patates soğanı nasıl alabilirim? ve patates ve soğanın yardımından kimler yararlanabilir? Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahibi ailelere ihtiyaç fazlası patates ve soğan dağıtılmasını emretti. Salgın nedeniyle restoranlar alımlarını kestikleri için patates ve soğanların çoğu depoda kaldı. İBB patates soğan yardımı başvurusu İBB patates yardımı başvurusu sosyal yardım başvurusu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı e devlet detaylarıyla…

atates Soğan Yardımı Başvurusu 2021 Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına ihtiyaç sahiplerine patates ve kuru soğan dağıtılıyor. Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yapılacak bu dağıtım, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. İBB patates yardımı başvurusu yararlanmak isteyen vatandaşlar bu desteğe nasıl başvurabileceklerini ve talebin şartlarını kontrol edecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı 1384 TL. Maddi Yardım Başvurusu

Üreticilerin kayıplarını önlemek ve muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan bu yardım, hem üreticilere hem de muhtaç vatandaşlara hitap eden bir durumdu. Özellikle Niğde ve Nevşehir yörelerinde patates ve soğan üreticilerinden satın alınan temel gıdalar vatandaşlar tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Ramazan Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? (TÜM İLLER)

Patates Soğan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

İl refah ve dayanışma fonları, valilerin gözetiminde ihtiyaç sahibi tüketicilere ücretsiz olarak haşlanmış patates ve kuru soğan dağıtacak. Patates ve soğan yardımı Cumhurbaşkanı adına ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Devlet Destekli Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet Patates Soğan Yardımı

Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşların en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonuna başvurmaları gerekmektedir. Bu durumda İnternet adresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Tarım Bakanlığı Patates Soğan Yardımı

Bakan Pakdemirli, çiftçiye katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“TMO tarafından alımı yapılan patates ve kuru soğan İl Valiliklerimiz (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) aracılığıyla düzenli olarak yardım yapılan ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz olarak dağıtılacaktır. Bakanlığımız ve TMO olarak depo, finansman, personel ve lojistik gibi tüm hazırlıklar ikmal edilmiş olup, mübarek Ramazan Ayı girmeden önce illerimize sevkiyat işlemleri başlatılmış olacaktır. Bakanlığımızca yeni hasat dönemi öncesi elinde patates ve kuru soğan bulunan üreticilerimizin kayıplarını önlemek, bu vesileyle de temel gıda ürünlerinden olan patates ve kuru soğanı özellikle ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtarak bir nebze olsun gıda giderlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.”

Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Pakdemirli, bu gelişmelerin stokların artmasına ve fiyatların üretici aleyhine düşmesine neden olduğunu kaydederek, “Patates ve soğan piyasalarında ortaya çıkan bu durumun çiftçilerimizi olumsuz etkilememesi ve stoklardaki ürünün ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile TMO patates ve kuru soğan tedariki ve dağıtımı ile görevlendirilmiştir. Bu kapsamda üretimin yoğun olarak yapıldığı ve depolandığı illerimizden başlamak üzere Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı üreticilerden, üretici örgütlerimiz aracılığıyla 2020 yılı mahsulü olan patates 25 kilogramlık çuvallanmış olarak kilo başına 85 kuruştan satın alınacaktır. Aynı şekilde kuru soğan temin tedarik ve dağıtım işlemlerine de başlanmıştır” dedi.