Pamucak’ta Kamp Ateşi engelli vatandaşlar için yakıldı

Engelliler Pamucak’ta doyumsuz bir gece yaşadı

Sosyal çalışmalarına önem veren ve bu kapsamda her yıl ilçede yaşayan engelli vatandaşları Pamucak Sosyal Tesislerde Kampta buluşturan Selçuk Belediyesi, Kamp Ateşinin yakıldığı kampın son gününde engelli vatandaşlara barbekü partisi vererek müzik eşliğinde doyumsuz bir gece yaşattı. Bir hafta süresince tatilin keyfini çıkaran vatandaşlar, kendilerine böyle bir imkan tanıyan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya teşekkür ettiler.

Selçuk Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Pamucak Kamp alanında kurulan “Engelsiz Kamp” a bu yıl da yoğun ilgi gösterildi. Kampın son gününde düzenlenen etkinliğe Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Tülay Ayarman, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanı ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Mahmut Akkın, Selçuk Yerel Hizmetler Şube Müdürü Figen Yavuz ve çok sayıda gönüllü vatandaş katıldı.

Kamp Ateşi yakıldı

Barbekü partisi ile başlayan kampın son gününde müzik eşliğinde doyasıya eğlenen engelliler için, İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün katkılarıyla İzci Grubu tarafından “Kamp ateşi” yakıldı. Ateş etrafında toplanan ve bir hafta süresince gördükleri İzcilik eğitiminde öğrendiklerini sergileyen Selçuk Belediyesi İzci Grubu, 10. Yıl Marşını hep bir ağızdan söylediler. Tüm katılımcılar tarafından dakikalarca alkışlanan engelli bireyler, daha sonra Selçuk Belediyesi Müzik eğitmeni Koro Şefi Neyzen Murat Gezer eşliğinde koro üyelerinin seslendirdikleri THM ve TSM müziği ile dans edip doyasıya eğlendiler.

SELENDER’den emeği geçenlere teşekkür

Engelli vatandaşlara verdiği önem ve değerden dolayı Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya sonsuz teşekkürlerini sunan Selçuk Engellilerini Destekleme Derneği (SELENDER) Başkanı Esat Küçükzeybek, böyle bir ortamın engelliler için büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Küçükzeybek, ayrıca kamp süresince engelli vatandaşları hiçbir şekilde yalnız bırakmayan ve daima destek olan Selçuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde görevli personele de katkılarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

Geceye beraberindeki birim sorumluları ile birlikte katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanı ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Mahmut Akkın, bu tür organizasyonlarda yer almaktan ve katkı sunmaktan dolayı son derece memnuniyet duyduklarını ifade ederek, engelli vatandaşlar adına bu tür işbirliğin son derece önemli olduğuna vurgu yaptı. Mahmut Akkın, Engelli Hizmetleri Şube Müdürlü olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını da kaydetti.

Her birimiz birer engelli adayıyız

SELENDER Başkanı Esat Küçükzeybek’in kendi okuduğu şiiriyle devam eden Kampın son gününde; engelli bireylerin yapmış oldukları çalışmalardan dolayı duygu dolu anlar yaşadığını

belirten Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Tülay Ayarman, “Sizler bizim için çok değerlisiniz. Biz Selçuk Belediyesi olarak hem kendimizi bilinçlendirmeye çalışıyoruz, hem de toplumumuza daha faydalı olabilmek adına ilçemizin cadde ve sokaklarımızdan tutun binalarımıza kadar elimizden geleni engelliler adına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Aslında her birimiz birer engelli adayıyız. Bu konuda empati yapmak zorundayız. Bundan dolayı kolaylıklar sağlamak bizlerin en önemli görevidir. Bu bizim üçüncü plaj kampımız ve eminim ki, ileriki yıllarda daha güzel olacak” diyerek, bu yılki kampa destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür etti.

thumbnail__5TJ3A5807 - Kopya thumbnail__5TJ3A6030 - Kopyathumbnail__1TJ3A5854

Yorum Yazın