Özel İzmir Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde Mezuniyet Sevinci

Merkezi Konya’da bulunan Özel İzmir Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ( M.T.A.L.) geleceğe güvenle bakan,aydınlık, girişimci ve başarılı sağlık personeli olarak yetiştirmiş olduğu 209 evladını 2016-2017 eğitim-öğretim yılı sonunda mezun etti.

Özel İzmir Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi düzenlediği 2016-2017 mezuniyet gecesinde coşku ,sevinç,duygu ve heyecan hepsi bir arada harmanlandı.

Çocuklarının mezuniyet sevinci onları izleyen velilerde sevinç gözyaşlarıyla birleşti.

Mezuniyet sevincini paylaşmak için Ege üniversitesi yunus emre konak kültür salonunu dolduran  öğrenci velileri ve öğrencilerin arkadaşları kep atmak  için geri sayım ile coşku zirveye ulaştı.

Mezun olan öğrenciler ve velileriyle vedalaşan okul yönetimi ve öğretmenleri duygulu anlar yaşadı

Özel İzmir Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi koordinatörü Giray Kırım yaptığı duygulu konuşmada öğrenci ve velilerinden kimin kabini gönlünü bilmeyerek bile olsa kırmış isem  hakkınızı helal edin dedi.Sizler bizleri,okulumuzu ve ailenizin,hiçbir zaman yüzümüzü kızartacak ,bizi ve ailenizi mahçup edecek durumla karşılaştırmadınız ,sizlerden  hep övgü ve başarılar aldık sağ olun,var olun sizinle gurur duyuyorum dedi.

Mezun olan öğrencilerimizden 30’u Acil Tıp Teknisyeni, 179’u da Hemşire olarak Okulunu bitirdi. Öğrenciler kendi branşlarında mezun olarak son grup olup, bundan böyle bu bölümler yüksek öğrenim programlarına devam edecekler

Okul eğitim-öğretim etkinliklerine diğer 3 bölümde devam edecektir.

Öğrenciler 40’ın üzerinde nitelikli ve deneyimli Genel Kültür ve Meslek Dersleri Öğretmenlerinden aldıkları yoğun teorik eğitimin yanı sıra 2 yıldır da İzmir’in önde gelen 50’nin üzerindeki resmi ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında hem Meslek Dersleri Öğretmenlerinin hem de kurumların yetkili ve görevlilerinin gözetim ve denetimi altında meslek dersleri ile hasta bakım yöntemleri hakkında uygulamalı eğitim alarak üstün bir performansla yetiştirildiler

İzmir’deki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında hem staj hem de işe alım yönünden öncelikli olarak değerlendirildiler.

Ayrıca öğrenciler program geliştirimi ve uygulanması Okulun Yönetici ve öğretmenlerine ait olan SODEM (Sonuca Dayalı Eğitim Modeli) yöntemi ile fazladan zaman harcamadan yalnızca ders boşlukları ve gün içindeki boşluklardan yararlanarak konularında deneyimli öğretmenler tarafından hiçbir ücret talep edilmeden Üniversite sınavlarına hazırlandılar uygulamanın sonuçları olumlu anlamda belirgin olarak alınmaya başlandı. Geçen yıl mezun olan öğrencilerin Yüksek Okul Programlarına giriş oranı % 70’in üzerinde oldu, ki bu oran Türkiye’de Sağlık Meslek Liseleri arasında % 40 civarındadır. Bu yıl mezun olan öğrencilerden de aynı performansı beklemekteyiz.

Mart ayında düzenlediğimiz bursluluk sınavına 800 civarında 8. Sınıf öğrencisi katılmış olup, Sınava katılanlara başarı sıralamalarına göre % 10 – % 100 arasında burs uygulanmaktadır, ayrıca ; Teog Sınavı sonucunda ilk % 5 lik gruba giren 12 öğrenciye 4 yıllık % 100 burs imkanı tanınmıştır.

Bu kadar yoğun eğitim-öğretim etkinliklerinin yanı sıra öğrencilerimiz il/ilçe boyutlarında birçok sportif ve sosyal-kültürel yarışmalara katılarak çeşitli ödüller kazanmışlardır.

Bu arada İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlk Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan denetimler sonucunda sahibi olduğumuz “BEYAZ BAYRAK BELGESİ” yenilendiği gibi aynı zamanda Beslenme Dostu Okul projemizde kabul edilerek “ BESLENME DOSTU OKUL BELGESİ” ni almaya hak kazanmış bulunmaktayız.

Böylelikle Okulumuz hem eğitim-öğretim, hem Üniversiteye hazırlık, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler ve sağlıklı Beslenme etkinlikllerini yoğun olarak sürdürürken doğal olarak süreç sonunda Sağlık Sektörüne donanımlı ve nitelikli eleman kazandırma özellikleriyle yoluna hızla devam etmektedir, bu bağlamda önümüzdeki yıl için öğrenci kayıtlarımız devam etmektedir ve Lokman Hekim Ailesi olarak diyoruz ki ; “Ailemizde Size de Yer Var ”

Yorum Yazın