İzmir’in Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesinde bir işletme sahibi, Çeşme Özel Eğitim ve Uygulama Merkezinde eğitim gören çocuklara iki adet bisiklet hediye ederek bisiklet sevinci yaşattı.
Özel çocuklar için özel olarak aldığı iki bisikleti Çeşme Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Tijen Tekin’e teslim eden Mustafa Dumanlıdağ, özel çocukların sevincini görünce eğitim merkezindeki 10 çocuğa daha bisiklet alma sözü verdi. Özel çocukların bisiklet sevincine, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Yılmazer, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Emin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Özel, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Nuri Büyükateş, Çeşme Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Tijen Tekin, Çeşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aydan Çakmakoğlu, öğretmenler de düzenlenen törene katılarak ortak oldu.
Çeşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törende, Mustafa Dumanlıdağ’ın hediye ettiği iki bisiklet ve dörder kişilik iki adet gezi bisikleti ile tur atan özel çocukların sevinci gözlerinden okundu. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri de, özel çocuklara bisiklet sürmeleri sırasında yardımcı oldu. Trafik ekipleri, özel çocuklara trafik kuralları hakkında da bilgi verdi.
Hediye ettiği bisikletlerle özel çocukların sevincini görmekten çok mutlu olduğunu ifade eden Dumanlıdağ, "Çeşme’de özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların olduğunu bilmiyordum. Öğrenince ne yapabileceğimi düşündüm. Okulun bisiklet talebi oldu. Bisikletleri alıp hediye ederek, bir nebze de olsa onların sevinmelerini sağladık. Bu özel çocuklarımızı Çeşme olarak sahiplenmemiz gerekir. Onlar, Çeşme’nin çocukları. Hep beraber sahiplenelim. Onları hissedelim. Emniyet Müdürümüz, Jandarma Komutanımız ve Milli Eğitim Müdürümüzün de özel çocukların sevincine ortak olmaları, özel çocukların ailelerine ve bize güç verdi. Özel eğitim okulunda 12 çocuğun eğitim gördüğünü öğrendim. En kısa zamanda 10 bisiklet daha alarak onları da sevindireceğiz" şeklinde konuştu.
Etkinliğin sonunda tüm özel çocuklara birer madalya takıldı.

Yorum Yazın