Sağlık Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Başkan Ekrem Özdemir, Türkiye üzerine oynanan kirli oyunlara karşı tek vücut olarak üstesinden gelinebileceğine işaret ederek, “Birlik, beraberlik ve kardeşliğin öne çıktığı bir sınavı daha kazanacağımıza olan inancımız tamdır’ dedi.
Sağlık Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Başkan Ekrem Özdemir, Türkiye’nin birlik ve beraberlik içerisinde güçlenmesinden rahatsız olunduğunu dile getirerek, “Türk İslam dünyasına model ülke olarak bütün dünyada mazlumların ümidi olmasından rahatsız olanlar her seferinde kirli oyunlar kurgulamaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi bugün de yaşanan tüm kitlesel olaylara karşı tek vücut olarak bu sorunların üstesinden geleceğimize birlik, beraberlik ve kardeşliğin öne çıktığı bir sınavı daha kazanacağımıza olan inancımız tamdır” diye konuştu.
Barış, huzur ve mutluluk diledi
Kurban Bayramı mesajı da veren Özdemir, bayramların birçok toplumsal ve kutsal değerin yeniden yeşertilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günler olduğunu söyledi. Özdemir, “Kurban Bayramı, beraberinde getirdiği mana itibariyle eşsiz bir gün olduğunu kadar aynı zamanda asırlardan beri süren önemli bir kültür dinamiğimizdir. Birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularının zirve yaptığı bu müstesna zaman diliminde milletimiz, dünyanın her tarafına gönül köprüleri kurarak böylesi günlere daha da anlam katmaktadır. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu kutsal günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermemiz gerekmektedir” dedi.
Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Asırlardan beri birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız, yardımlaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan Kurban Bayramı’nın sevincini, coşkusunu ve heyecanını gönül dünyamızın derinliklerinde hissedebilmek dileğiyle sağlık camiasının, milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyor; tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”

Yorum Yazın