Tüm Türkiye ve dünyada büyük beğeniyle tüketilen Orkide yağları, restaurant ve otel şeflerinin de ilk tercihi olmaya devam ediyor. Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Vekili ve Sheraton Çeşme’nin Baş Aşçısı Rahmi Yılmaz da Orkide kalitesini tercih eden şeflerin başında geliyor.

Aşçıların ana vatanı olarak bilinen Bolu-Mengenli Rahmi Yılmaz, aşçılık mesleğini 3 kuşaktır sürdüren bir aileden geliyor. 1979 yılında başladığı profesyonel kariyerinde Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bir çok köklü otel ve restoranda baş aşçılık yapan Yılmaz, aynı zamanda Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Vekilliği ve Aşçılar Milli Takımı Başkanlığı görevini yürütüyor. Uzun yıllardır hem yurt içinde hem de yurt dışında bireysel ve takım halinde katıldığı bir çok yarışma ve organizasyonda başarılar elde eden şef, Türk mutfağının tanıtımının doğru yapılabilmesinin yerli malzemeler kullanılmasından geçtiğine vurgu yaptı.

Yerli sermaye büyük bir unsur

Kurulduğu günden bu yana Sheraton Çeşme Oteli’nin Baş Aşçılığını yürüten Rahmi Yılmaz, Türk mutfağının özellikle yurt dışında tanıtılması konusunda yapılması gerekenlere değindi. Almanya’da gerçekleşen yarışmada Dünya 2.liği de bulunan başarılı şef, Orkide markasının yerli sermayeyi doğru bir şekilde değerlendiren ve bu anlamda ürün kalitesini sürekliği yüksellttiğini ifade etti. “Orkide, oldukça yakından tanıdığımız ve ürünlerini güvenerek ve severek kullandığımız bir marka. Özellikle yerli sermaye anlamında, ciddi yatırımları var. Yerli sermayeyi çok iyi şekilde yönlendiren, bu işi kendisine ilke edinmiş ve bu anlamda kendisini kanıtlamış değerli bir grup. Biz aşçılar genel anlamda yerli sermayeye değer veren ve kullanımını ön planda tutan bir meslek grubuyuz” şeklinde konuşan Yılmaz, “Biz her platformda Orkide’yle çalışıyoruz” dedi.

“Orkide, mutfak kültürünü ve şefin ne istediğini biliyor”

“Eğer Türk Mutfağını tanıtmak istiyorsak, bu Türk mutfağının kültürünü tanımaktan geçer. Bu kültürü oluşturan da yemeğin yağıdır, tuzudur ve iç malzemesidir. Bunlar yerli malzemeler ile yapılabiliyor ise Türk Mutfağını yansıtmak da o derece başarılı olunur. Orkide de yağ grubunda tercih edilen Türk markaların başında geliyor. Ayçiçek yağları, margarinler ve ev dışı tüketim yağları konusunda Orkide markasını güvenle kullanıyoruz. Son yıllarda büyük yol kat etmiş bir marka olarak şu an ülkemizde çok iyi bir noktada. Performans açısından da bizim memnuniyetimiz üst düzeyde” açıklamasını yapan Şef Rahmi Yılmaz, bu işte özellike mutfağın kültürünü ve şefin ne istediğini bilen bir yönetici ekibiyle çalışmanın büyük bir artı olduğunub altını çizdi. Yılmaz, “Mutfakta öğrenme bitmez. Kendinizi ve dağarcığınızı sürekli geliştirmeniz lazım. Dolayısıyla başarı sürekli olarak araştırıp geliştirmekten geçiyor. Orkide’de bunu başarabilmiş nadir markalardan bir tanesi. Bu anlamda Orkide markası, gerekli AR-GE çalışmalarını yaparak bizleri kaliteli ürünlerle buluşturuyor. ” şeklinde konuştu.

JPB_1382 JPB_1427

Yorum Yazın