Ağırlıklı olarak Alman ve Fransız firmalarının yer aldığı Organik Kozmetik Fuarında Türkiye’yi temsil eden Laber Organik Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı ve Kozmetik Üretici ve Araştırmacıları Derneği Başkanı Levent Kahrıman Organik Kozmetik Fuarında prebiyotik kozmetik ürünlerinin, organik temizlik süngerlerinin ve saçı boyayan organik şampuanların ön plana çıktığını söyledi.
Organik kozmetik tüm dünyada hızla gelişirken Türkiye de organik kozmetik konusunda son yıllarda atağa geçti. Anadolu’nun şifalı bitkileri, kozmetik sektöründe Türkiye’ye büyük ivme kazandırırken artık Türk organik kozmetik üreticileri dünyaca ünlü fuarlarda ülkemizi başarı ile temsil ediyor. Ağırlıklı olarak Alman ve Fransız firmalarının yer aldığı Organik Kozmetik Fuarında Türkiye’yi de İzmir’den başarı yolculuğuna çıkan Laber Organik Kozmetik temsil etti. Yüzde 5’i parfüm, yüzde 5’i sabun, yüzde 5’i ürün aksesuar, yüzde 10’u renkli kozmetik ve geri kalan kısmı renkli kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinden oluşan organik kozmetik fuarında yeni trendler görücüye çıktı.
Laber Organik Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı ve Kozmetik Üretici ve Araştırmacıları Derneği Başkanı Levent Kahrıman Organik Kozmetik Fuarında prebiyotik kozmetik ürünlerinin, organik temizlik süngerlerinin ve saçı boyayan organik şampuanların ön plana çıktığını söyledi. Türkiye’nin de Anadolu bitkileri ile artık kozmetik sektöründe tüm dünyada tanındığını belirten Levent Kahrıman, fuarda kozmetik sektöründe Türkiye’nin potansiyelini aktarma fırsatı bulduklarını ifade etti. Birçok ülkeye organik kozmetik ürünlerini ihraç ettiklerini de sözlerine ekleyen Kozmetik Üretici ve Araştırmacılar Derneği Başkanı Levent Kahrıman, “Fuar organik kozmetik pazarına girmek isteyenler için önemli bir başlangıç. Bu anlamda fuarın ciddi bir referans oluşturma etkisinin yanı sıra iş ortaklar içinde önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor. Bu anlamda ülkemizi organik kozmetik sektöründe temsil etmenin de gururunu yaşıyoruz” dedi.

Yorum Yazın