“TERÖRÜ KINIYORUZ”

Kürt kardeşlerimiz ile sorunumuz olamaz,Biz etle tırnak gibi olmuşuz

Cami,okul,ambulans,hastane yakan müslüman kürt kardeşimiz olmaz bunu yapanlar onlar değil…

Asırlardır birlikte yaşadığımız aynı inaç ve aynı vatan sevdasıyla birlikte yaşadığımız kürt kardeşlerimiz bunları yapamaz
Menderes Ordulular Derneği Başkanı Süleyman Artçı Aktüel ajansa yaptığı açıklmalarda  şunları söyledi:

“Çok ciddi anlamda genç bir nüfusa sahibiz. Menderesli Ordulular olarak gençlerimizi bu kutsal göreve uğurlarken de onların sevincine ortak olmaya çalışıyor ve biz de gururlanıyoruz. Beşincisini düzenlediğimiz geleneksel asker eğlencesine hemşehrilerimizden bu konuda ciddi anlamda destek ve moral alıyoruz. Bu maddi bir talep değil. Manevi anlamda bütün Ordulu hemşehrilerimizle bu asker uğurlama törenlerini gerçekleştiriyoruz. Ordulular olarak bu gençleri sadece askere göndermekle yetinmiyoruz.

MENDERES ORDULU KINALI KUZULAR (İHA/İZMİR-İHA)

Vatani görevinin dönüşünde de gençlerimize de sahip çıkmaya çalışıyoruz. Onlara iş ve eğitim alanlarında elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Menderes Ordulular Derneği olarak sadece Ordular değil bütün vatandaşlarımıza da desteğimiz sürüyor. Karadeniz insanı olarak vatanımıza, milletimize, devletimize ve bayrağımıza karşı saygımız, samimiyetimiz ve sevgimiz sonsuzdur. Vatana asker olacak hale getirip büyüttüğümüz evlatlarımızla gurur duyuyoruz.

Ülkemizde kasıtlı olarak tırmandırılan şu günlerde polisimize, askerimize, sivil vatandaşlarımıza, eğitim camiasına, okullara, hastanelere, ambulanslara yapılan saldırıları, terörü kınıyoruz. Hiçbir zaman bu ülkede asırlardır birlikte yaşadığımız, etle tırnak olmuş Kürt kardeşlerimizle sorunumuz yok. Akraba olduğumuz, gelinimizin, damadımızın olduğu Kürt kardeşlerimizle ayrımız gayrımız olamaz. Aynı kıble aynı Allah ve Kur’an’a inanmış, vatanımız için şehit düşmüş kardeşlerimiz ile sorunumuz olmaz. Bizi ayırmak isteyenler bunda muvaffak olamayacaklardır. İnşallah bugün coşku ve dualar ile kutsal vatan görevine uğurladığımız kınalı kuzularımızın düğünlerini de yapmayı arzu ediyoruz.”

MENDERES ORDULU KINALI KUZULAR (İHA/İZMİR-İHA)

Yorum Yazın