3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile 1 Aralık Cuma günü saat 10.00’da Optimum Özsüt’te Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde özel eğitim alanında eğitim gören 84 öğrenci, 76 velisi ve 26 Özel Eğitim öğretmeni ile birlikte kahvaltıda buluştular.

İzmir Vali Yardımcısı Ahmet Ali BARIŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker ERARSLAN, Gaziemir Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ, Gaziemir Müftüsü Ekrem SAYLAM, Özsüt İşletme sahibi İşadamı Kerem Fahri BAYKALMIŞ, Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN’ın katıldığı bir kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Bu kahvaltı aynı zamanda Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında ilçedeki tüm özel eğitim öğrencilerini kapsayan etkinliklerin bir baslangiciydi. Özel eğitim öğrencileri yıl boyunca çeşitli kurum ve hayirseverlerin sponsorluguyla çeşitli doğa sporları, sanatsal etkinlikler, buz pateni, sinema, tiyatro ve bilimsel çalışmalar içinde aileleri ile birlikte yer alacaklardır.

Gaziemir ilçe milli eğitim müdürü aydın Usman

Sayın valim Gaziemir’de 108 tane böyle özel ve güzel öğrencimiz var.

Geçen sene yine burada böyle başlamıştık Amacımız onlara yanlarında olduğumuzu hissettirebilmek. Bu duyguyu verebilmek başka bir amacımız yok. Ben bu anlamda Optimum’da teşekkür ediyorum. Sizler onur verdiğiniz için teşekkür ediyorum. ve ayrıca Geçen sene de yine ilk toplantımızı burada yapmıştık

Gönlümüzün başkanı Kerem Baykalmış’a teşekkür ediyoruz. Büyük bir hızla bu etkinliğimiz devam edecek yine hemen ilk Müjde veriyorum Önümüzdeki hafta çarşamba günü yine burada bulunan sınamada beğendiğimiz bir filmi izleyeceğiz çocuklarımızı buraya davet ediyorum ben bunun sözünü aldım şimdiden Bunu size Müjde olarak vermiş olayım

 

İzmir il milli eğitim müdürü Ömer Yahşi

Karabağlarda özel eğitim okul olarak 185 kişiye hitap edecek fetö’den aldığımız bir Kurumu hayata geçireceğiz.

Sayın valim, Çok kıymetli İlçe Milli Eğitim Müdürüm, çok kıymetli Kaymakamım, ilçe müftüm ve bizlere güzel bir misafirperverlik yapan, ev sahipliği yapan Sayın Kerem Baykalmış beye hassaten Teşekkür ediyorum.

Özel eğitim, özel Çocuklar gerçekten bizim için çok kıymetli öğrencilersiniz. Onların verilerine, annelerine, babalarına, baktığımızda bunu rahatla görebiliyoruz. Bu özel çocukların Özel İlgi ve müstesna alaka ile her daim yetiştiren, kıymetli anne ve babalarımıza da teşekkür ediyorum. Ve biz istiyoruz ki bu çocuklarımıza anne ve babalarının göstermiş olduğu ilgi ve alaka ya bir devlet olarak Bizler de katkı koymak istiyoruz.

Bunların taşınması, yemekleri ve özel eğitimleri ve okullarının sayısını artırması için biz il milli eğitim müdürlüğü olarak sayın, valimizin Talimatı ile birlikte okul sayılarını artırıyoruz.

10 gün sonra yine İzmir’de bir tane Özel Eğitim Okulu daha açacağız.

Ondan sonra yine Karabağlarda özel eğitim okul olarak 185 kişiye hitap edecek fetö’den aldığımız bir Kurumu hayata geçireceğiz.

İzmir milli eğitim müdürü olarak, evinde sorunları ile baş başa kalmış dışarıya çıkamayan, sokakta oynayamayan, eğitim alamayan öğretmeniyle buluşamayan hiçbir öğrencimiz kalmasın istemiyoruz.

Özel eğitime ihtiyacı olan, Bütün öğrencilerimizin öğretmenleri ile buluşmalarını, arkadaşları ile buluşmalarını, önlerine yemek gelmesini hostesi ile birlikte servis yapılmasını ve diğer öğrencilerimiz ile hak ettiği eğitimi almasını istiyoruz.

Bu anlamda bize destek veren velilerimize, bu öğrencilerimize kendi evladı gibi bakan öğretmenlerimize, Çok teşekkür ediyorum. Böyle sıcak bir ortamda, kıymetli öğrencilerimize birlikte güzel bir kahvaltıda, güzel bir ziyafette bulunmaktan da keyif aldığımı söylemek istiyorum.

Tekrar ev sahipliğinden dolayı Kerem Baykalmış Bey teşekkür ediyorum. Hepinize afiyet olsun İnşallah daha güzel programlarda daha güzel günlerde buluşmak dileğiyle hepinizi Allah’a emanet ediyorum

 

 

 

Yorum Yazın