İzmir Barosunda  gerçekleşen skandal seminere, avukat Halit Çelik’ten itiraz

Dün gerçekleştirilen “LGBTİ+101 İnteraktif Atölye” başlıklı seminer, İzmir Barosu üyesi avukatların tüm itirazlarına rağmen gerçekleştirildi.

“ÖNEMLİ OLAN, İNSAN DEĞİL MÜŞTERİ, MİLLET DEĞİL PAZARDIR”

Avukat Mustafa Halit Çelik ise manevi değerlerin hedef alındığını belirterek, “Yeryüzünü talan ederek kendilerine ışıltılı bir dünya oluşturmak isteyen sömürgeciler için din, ahlak, aile dâhil hiçbir kutsalın önemi yoktur. Emperyalizmin ön kolu kapitalizm yeryüzündeki tüm toplumların kültürünü de hedef almış ve sadece kendi bireysel yararını düşünen, çıkarcı, hazcı, bencil kişilerden oluşan kitleler oluşturma amacındadır. Onlar için önemli olan, insan değil müşteri, millet değil pazardır. Bunun sağlanması için kutsalı, ahlakı, milli değerleri olmayan toplumlar oluşturulmalıdır” diye konuştu.

 

“TOPLUMSAL DEĞERLERE SAYGISIZLIK”

Mustafa Halit Çelik, “Eşcinsellik de bizim toplumsal değerlerimizle, medeniyetimizle bağdaşmayan, toplumu çürütücü bir olgu olup Batı tarafından LGBT çalışmaları ile olağanlaştırılmaya çalışılmaktadır. Baronun hangi hukuksal bir gerekçe ve anlayış ile bu konuda atölye çalışması yaptığını anlamış değilim. Eşcinsellik insan hakları hinterlandında gündem konusu da yapılamaz. Bunun yaygınlaştırılmasına yönelik yapılacak etkinlik toplumsal değerlere saygısızlık olacaktır” diyerek İzmir Barosu’ndan birçok avukatın “LGBTİ+101 İnteraktif Atölye” seminerinden rahatsızlık duyduğunu belirtti.