thumbnail_meslekhaberi1
İzmir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ndeki okuyan son sınıf öğrencileri, mezun olmadan iş teklifleri almaya başladı.
Hemşire, Acil Tıp Teknisyeni, Anestezi Teknisyeni  yetiştiren Özel  İzmir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, bu yıl ilk mezunlarını veriyor. İzmir’de sağlık alanında açılan ilk özel ‘sağlık meslek lisesi’ ünvanını taşıyan okul, ülkenin sağlık ordusunda görev alacak genç sağlıkçılar yetiştiriyor.
Okuldaki mesleki bilginin yanı sıra İzmir’in kamu ve özel hastanelerinde staj yapan öğrencilerinin, mesleğe hazır olarak başladıklarını belirten okul yetkilileri, okullarının gerek öğretmen kadrosu gerekse teknik imkanlar bakından iyi durumda olduğunu söyledi. Son sınıfta okuyan bir çok öğrenci, mezun olmadan iş teklifi aldı. Staj yaptıkları özel hastanelerden işe başlamaları için çağırdıklarını belirten öğrenciler, “Staj yaptığımız hastaneler stajımızın bitmesine bir kaç gün kala, ‘Bizimle çalışır mısın’ teklifi getirdi. Henüz okulumuzdan mezun olmadan iş teklifi almak gurur verici bir olay. İş bulma açısından çok avantajlıyız. Okulumuzda çok iyi bir eğitim aldık. Bildiklerimizi sahada uygulamak, hastalara şifa vermek istiyoruz” dedi.
 ÖZEL HASTANELERİN YÖNETİCİLERİ: “İŞ TEKLİFİNDE BULUNDUK”
 Özel İzmir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi  öğrencilerinin staj yaptığı özel hastanelerinin yöneticileri, okulun öğrencilerinden çok memnun olduklarını belirterek, “Sağlık alanında yetişmiş insan gücüne her zaman ihtiyaç var. Özel İzmir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden gelip hastanemizde staj yapan öğrencilerin, bilgi, beceri ve iş disiplinleri çok iyiydi. Kendileri ile çalışmak istediğimizi ilettik” diye konuştu.

Yorum Yazın