Menderes Belediyesi tarafından ilçe genelinde yer alan okullara kitap desteği gerçekleştiriliyor.
Menderes’te yer alan ilkokul, ortaokul ve liselere kitap yardımı Menderes Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından yapılıyor. 7 aylık süreçte ilçe genelindeki tüm okullara 2 bin kitap hediye edildi.
Çeşitli yayınlar
İlkokul öğrencileri için okuma kitapları, ortaokul ve lise öğrencileri için eğitim kitaplarının verildiği uygulama kapsamında belediyeye ait kütüphaneye bağışı yapılan kitaplardan ve öğrencilerin ihtiyacı doğrultusunda belediye tarafından temin edilen yayınlar öğrencilerle buluşturuluyor.
Desteğimiz sürecek
Uygulamayla ilgili konuşan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “ Menderes Belediyesi olarak eğitimi ön planda tutan bir anlayışla okullarımıza ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz. İhtiyaçlar doğrultusunda okul binalarımızın fiziki şartlarını iyileştirme çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanı sıra okula başlayan tüm ilkokul birinci sınıf öğrencilerimize eğitim seti hediye etmiştik. Şimdi de tüm öğrencilerimiz için kitap dağıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz. İlkokul, ortaokul ve liselerimizin tamamına bugüne kadar 2 bin adet kitap hediye ettik. Bu uygulamayı başlatırken öğrencilerimiz için en büyük ve en değerli hediye kitaptır düşüncesinden yola çıktık. Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını ve kitap sevgilerini artırmak amacıyla dağıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimize ve okullarımıza desteğimiz sürecek” dedi.

Yorum Yazın