Kur’an’a Hizmet Derneği tarafından yoğun geçen eğitim öğretim yılının ilk yarısında, İzmir’in Konak İlçesinde bulunan İmam Hatip Orta Okulları öğrencilerine, AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle’nin de katıldığı Manisa Gezisi düzenlendi.

Kur’an’a Hizmet Derneği, yoğun geçen eğitim öğretim yılının ilk yarısında Manisa Yunus Emre ve Şehzadeler Belediyeleri desteği ile yaklaşık 100 öğrenciyi Manisaya Geziye götürdü. 

İzmir’in merkez ilçesi Konak’tan Tepecik, Kuruçay, Gültepe bölgelerinden Şehit Bülent Aydın İho, Barbaros Hayrettin İho, Şehit Halit Zilani Çelik İho ve Kestelli Orta Okulu öğrencilerinin katıldığı program Yunus Emre Belediyesi tarafından Yunus Park tesislerinde verilen Kahvaltı ile başladı, Ardından Araştırmacı Yazar Mehmet Sofuoğlu rehberliğinde Sultan Cami, Muradiye Cami, Mevlevihane ziyaretleri ile devam etti. 

Programın ikinci kısmında ise, Öğrenciler Şehzadeler  Parkta, Ülkemizin çeşitli yörelerinde ve Manisada bulunan tarihi eserlerimizin Minyatürleri, Mesir Panorama Müzesi ve çizgi filim kahramanlarının nirer maketlerinin olduğu Masal Park ziyaret edildi Şehzadeler parkta öğrencilere Şehzadeler Belediyesi tarafından Yemek ikram edildi ve program son buldu

Yorum Yazın