IMG_9420

IMG_9390 IMG_9384

 

Kur’an’a Hizmet Derneği bünyesinde başlatılan  “ Üç saatte Kuran Öğreniyorum”  kampanyası neticesinde Kuran-ı Kerim öğrenenlere Kuran-ı Kerim dağıtım ve tebrik  töreni düzenlendi.
İzmir Karabağlar da bulunan Dernek merkezinde düzenlenen Kuran-ı Kerim dağıtım ve tebrik  törenine, Ak Parti İzmir 1 bölge 5. Sıra Milletvekili adayı Cemal Bekle, Ak Parti Karabağlar İlçe Başkanı Av Erol Körüklü, Ak Parti Karabağlar İlçe yöneticileri, Kasiad Derneği Başkanı Murat Yaman, Sivas Yiğidolar Dernekleri genel Başkanı Murat Urhan ve çok sayıda Kur’an’a Hizmet Derneği üyesi katıldı.
Program ev sahibi Kuran’a Hizmet Derneği başkanı Bünyamin Ertekin’in açılış konuşması ve Kuran-ı Kerim okumayı öğrenenlerin Kuran dersi ile başladı. Ardından 7 den  70’e baba oğul Kursiyerlere Kuran’a Hizmet Derneği onursal Başkanı Hüseyin Yeşil Hoca tarafından Mealli Kuran-ı Kerim takdim edildi. Ardından Derneği onursal Başkanı Programa katılımlarından dolayı Ak Parti Karabağlar İlçe Başkanı Av Erol Körüklü ye Kuran-ı Kerim hediye etti. Hediye takdimi sırasın da konuşan Ak Parti Karabağlar İlçe Başkanı Av Erol Körüklü;
“Şu an karşımda çocuklar, Gençler ve babaları yaşta diyebileceğim yaşta bir çok Kuan öğrenen Kursiyer görmekteyim. Bu gün burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Gençlerimiz ülkemizin geleceğidir,gençlerimize  her yerde ve alanda sahip çıkmamız ve Vatanına Milletine Dinine Diyanetine bağlı olarak sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri hususunda yardımcı olmamız gerekmektedir.Bu vesile ile Kursiyerlerimizi kutlar, Programı düzenleyen Kuran’a Hizmet Derneği yetkililerine de başarılarının devamını dilerim” şeklinde beyanat verdi.
Katılımcılar Kuran dağıtım ve tebrik  töreninin ardından vatandaşlarla birlikte dağıtılan yemeklerden yediler. Program Kur’an-ı kerim tilavetleri ve ilahilerle sona erdi.

IMG_9363IMG_9411

 

Yorum Yazın