Ödemiş’in düşman işgalinden kurtuluş etkinlikleri çerçevesinde ilçede ilk kez sıra gecesi düzenlendi.
Ödemiş 125. Yıl Kültürpark’ta dün akşam düzenlenen sıra gecesi birbirinden renkli etkinliklerle dolu dolu yaşandı. Şanlıurfa’dan gelen Azer Ünlü ve ekibi tarafından düzenlenen sıra gecesine Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Türküler eşliğinde vatandaşlar ellerinde mendilleri ile halay çekerken, Urfalı sanatçı grubu sahnede çiğ köfte hazırladı. Türkü ezgileri altında hazırlanan çiğ köfte geceye katılan vatandaşlara ikram edilirken, Şanlıurfa’nın meşhur mırra kahvesi de sunuldu.
Gecede Azer Ünlü’nün ekibindeki davulcunun ateş yakarak yaptığı şov büyük ilgiyle izlendi.
Gecenin sonunda konuşma yapan Başkan Mahmut Badem, “Bu sene Ödemişli hemşerilerimize etkinlikler çerçevesinde farklı konsept hazırladık. Ülkemizin her köşesindeki kültürümüzü tanıtmak, yaşatmak amacıyla bu yıl efeler diyarı Ödemiş’imizin kurtuluş etkinlerinde sıra gecesi düzenliyoruz. Şanlıurfa’dan gelen Azer Ünlü ve ekibinin seslendirdiği türkülerimizi halkımızla birlikte dinliyoruz. Sıra gecesinin vazgeçilmezi çiğ köfte çok güzeldi. Mırralarımızı içtik. Görsel şovlar ve halayla güzel bir gece yaşatan Şanlı Urfalı sanatçımız Azer Ünlü ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yazın