İzmir’in Ödemiş ilçesinde, ortaokul ve liseler arası ‘Kültür ve Tarih Mirasımız’ temalı ses yarışması yapıldı.
Ses yarışması Ödemiş Kültür Merkezi’nde ilçe protokolünün de katılımıyla gerçekleştirildi. Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen, ‘Yaşayan Ödemiş Kültür ve Tarih Mirasımız’ konulu yarışmada ortaokul ve liseli öğrenciler yarıştı. Yarışmaya katılan öğrenciler Ege türküleri seslendirdi. İlçedeki 20 okulun öğrencilerinin katıldığı yarışmanın ön elemeleri geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. İlk eleme turunu geçen 13 öğrenci final yarışmasında gösterdikleri performans ile dinleyenlerin beğenisini topladı. Jüri üyelerinin de zorlandığı seçim aşamasında; Ortaokul kategorisinde Kaymakçı Türk Hava Kurumu Ortaokulundan Havva Nur Güçlü birinci, Özel Dünya Ortaokulundan Burcu Kaya ikinci, Ödemiş Ortaokulundan Hatice Çınar da üçüncü oldular.
Lise kategorisinde ise Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencisi Şenay Yağmur Efe birinci, Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Eylem Kesgi ikinci, Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi öğrencisi Metehan Ustaoğlu üçüncü oldular.
Dereceye giren öğrencilerin, ödül ve katılım belgelerini Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Cafer Cebeci ve Ödemiş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Çakır verdi.
Programın programı hazırlayan Ticaret Odası Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Tarık Özel ve öğrenciler protokol üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yorum Yazın