Resim (1) Resim

Ödemiş Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez organize edilen mahalleler arası futbol turnuvası başladı. İlk maç Güney Mahallesi ile Ödemiş Belediyesi Zabıta Gücü arasında yapıldı.

Bütünşehir yasası ile birlikte hizmet alanı 18 km²’den 1082 km² ye çıkan Ödemiş Belediyesi, merkeze uzak mahallerdeki vatandaşların sosyal aktivitelerine katkı sağlamak amacıyla ortak alanlarda 7 halı saha yaptı. Mahalle sakinleri tarafından kullanılmaya başlayan halı sahalarda ilk kez Mahalleler Arası Futbol Turnuvası düzenleniyor.

Ödemiş Belediye A.Mahmut Badem, belediye meclis üyeleri ve dair müdürlerinin katılımıyla başlayan turnuvanın ilk maçı daha önceden mevcut olan Bademli Mahallesi’ndeki halı sahada yapıldı. Belediye Başkanı A. Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “ Seçimlerden önce söz verdiğimiz gibi konum olarak birbirine yakın mahallelerin ortak kullanabileceği sosyal alanların oluşturulacağını söylemiştik. Bu kapsamda 7 halı saha yaptık. Bu uygulamalarımız devam edecek. Turnuvaya 18 mahalleden katılım sağlandı. Önümüzdeki aylarda yapılacak turnuvalarda bu sayının artacağına inanıyorum. Mahalleler dışında kamu kurumlarının oluşturduğu takımlar da bu turnuvalarda yer alacaktır. Tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Yazın