ö ö1

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’in girişimleriyle, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü tarafından ilçede yapılacak yurt için yer tespiti çalışmalarına başlandı. Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Yakup Karaca, yurdun yapımının uzun sürmesi durumunda kiralama yöntemiyle de yurdun açılabileceğini söyledi.

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Yakup Karaca, Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’i makamında ziyaret etti. İlçede açılması planlanan yurt konusunda görüşmelerin yapıldığı ziyarette Başkan A.Mahmut Badem; “Ödemiş hızla gelişmekte olan bir ilçe. Üniversitelerin ilçede bulunan yüksekokullarda yeni bölümler açması öğrenci sayısını da arttırıyor. İlçemizde ikinci bir dört yıllık yüksekokul açılması için geçtiğimiz gün senatodan onay çıktı. Dolayısıyla önümüzdeki yıl öğrenci sayısında daha da bir artış olacaktır. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ilçemizde uygun bir alanda yurt yapılması konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

2004-2009 döneminde Kemalpaşa Belediye Başkanı olarak görev yapan ve Mahmut Badem ile dostluğunun çok eski yıllara dayandığını belirten Yakup Karaca Ödemiş’te, Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı bir yurdun açılacağını söyledi. Karaca; Mahmut Başkanımızın çalışmaları yakından takip ediyor ve takdir ediyorum. Yıllar önce ilçede yüksekokul açılması konusundaki çabalarını da biliyorum. Yurt açılması konusunda da kendisiyle sık sık görüşmeler yapıyoruz. Yurdun yapılacağı yer konusunda incelemeler yapıyoruz. Yurdun yapımı zaman alacak olursa kiralama yöntemiyle de  2016-2017 eğitim öğretim dönemine kadar bir yurdu hizmete sunmaya çalışacağız” dedi.

Tematik Kış Kampı öğrencileri Ödemiş’te

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun düzenlediği Tematik Kış Kampı’na katılan öğrenciler, Ödemiş ve çevresine gezi düzenledi. Farklı birçok ilden gelen yaklaşık 100 öğrenci ilk olarak Ödemiş Belediyesi Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’ni ziyaret etti. Müzeye hayran kalan öğrenciler daha sonra  tarihi ve kültür güzellikleriyle dolu Birgi’de ziyaretlerde bulundular.

Yorum Yazın