Metal döküm sektöründe 2012 yılından bu yana hizmet veren bir şirket, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’in Türkiye’de en yüksek ihracat gerçekleştiren firmalar sıralamasında yine ilk 500’de yerini aldı.
Akümülatör ve av sporu endüstrileri gibi birçok farklı sektöre kurşun ürünleri tedarik eden Heper Metal, 2015 verileri ile 474’üncü sırada yer aldığı ürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’in Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması sıralamasında 2016 verilerine göre 432’inci sıraya yükseldi. Torbalı’dan 20’nin üzerinde ülkeye ihracat yapan şirketin genel müdürü Çağlar Gürel, sektörün ihtiyaçlarına cevap vermek ve ürün gamını geliştirmek için AR-GE çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek, ülke ekonomisine daha fazla değer katmak ve istihdamı artırmak için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.
Türkiye’de ve yurt dışında sektörün bilinen ve aranan markalarından biri konumunda olduklarını dile getiren Gürel, "Kaliteli üretim, temiz çevre, insan sağlığı ve güçlü bir Türkiye için var gücümüzle ve kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Kalite, çevre ve insan sağlığı uygulamalarında uluslararası sertifikalara da sahibiz" diye konuştu.

Yorum Yazın