image (1) image (2) image (3)

Hayrât Yardım İzmir Bölge Temsilciliği Bayırbucak Türkmenlerine 427 ve 428. Yardım Tırlarını Aliağa’dan dualarla yolcu etti.

Tırları uğurlama merasimine Hayrât Vakfı İzmir Temsilcisi Kudret Uğur, İSTOK Dönem Başkanı Av.Mustafa Halit Çelik,  Hayrât Vakfı Çatısı altında İzmir de faaliyet gösteren derneklerin başkanları, STK temsilcileri, Akparti İlçe Başkanı Yaşar Akbulut, Aliağa Belediye Meclis Üyesi Kazım Ulaş ile cuma namazı sonrası cemaat katıldı.

Aliağa Vaizi ‘nin duası öncesinde konuşma yapan

Hayrât Yardım İzmir Bölge Temsilcisi Ali Mamak ;

“Allah(cc) İzni ve Yardımı ile Hayrat Yardım Derneğimiz ve Aliağa İhsan Derneğimiz Koordinasyonu ile 427 ve 428. Yardım tırlarımızı  Bayırbucak Türkmen Kardeşlerimiz başta olmak üzere Bölgedeki Mazlum ve mağdur kardeşlerimize ulaştırmak üzere hazırlamış bulunuyoruz.

Suriye başta olmak üzere Afrika’dan Asya’ya Avrupa’dan Ortadoğu’ya Dil,Din,Irk,Mezhep ayrımı gözetmeksizin İslam Coğrafyamızdaki ve Dünya da ki Mazlumlara sahip çıkmaya devam ediyor.

Sadece 2016 yılının şu son geçtiğimiz 50 günlük zaman zarfında geçtiğimiz Ocak ayında Buca’dan  gönderdiğimiz ve bugünde 2 adet Aliağa’dan yolcu edeceğimiz Toplamda  4 adet yardım tırımızı İzmir’den göndermenin huzurunu hep beraber yaşıyoruz.

Bizler Rehberimiz önderimiz Efendimiz (sav) ‘in

“Cimrilik etme ki Allah da sana olan nimetlerinden esirgemesin. Malının fazlasını saklama ki Allah da fazla olan keremini senden menetmesin.”

Hadisi ile, İnfak şuurunu kazanmış Milletimizin ,

İnfak da yarışan değerli kardeşlerimizin İnfaklarını hakiki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı kendimize görev edindik.  “dedi.

Dualardan sonra tırlar Hatay ‘ın Reyhanlı Cilvegözü sınır kapısına Bayır Bucak Türkmenleri’ne teslim edilmek üzere yolcu edildi.

Yorum Yazın