Başhekim Doğan Yıldırım’ın “görevden çekildiğini” açıklamasının ardından başhekimi tanıyan tanımayan yüzlerce kişinin sosyal medyada destek mesajı paylaştığı görüldü. Bir anda adeta çığ gibi büyüyen destek mesajlarında Başhekim Yıldırım’dan istifa etmemesi ve göreve devam etmesi istendi.

Haberin yer aldığı facebook’taki bir platforma yorum yapan İdris Kahya isimli kullanıcı “Başhekim Adam gibi adammış helal olsun çok doğru şeyler yazmış her hastaneye böyle milletini hastalarını düşünen başhekim lazım” ifadelerine yer verdi.

Şahin Çağlayan isimli kullanıcı ise “Baş hekimi takdir ediyorum tüm devlet hastanelerinde aynı kaprisli hareketlerden kaçınılmalıdır. İnsanlar canlarını emanet ediyor sonuçta gerekli denetimler yapılıp aksiyonlar alınması gerek bir güler yüz umut verir hastaya sessiz ufak harflerle ilgilenmeli özellikle yogun bakımlara dikkat çekilmeli başhekimi tekrardan takdir ediyorum.” yorumunu yaptı.

Cemal Süslü, “Skandal olan hastaların hakkını savunup görevini hakkıyla yapmaksa başhekimin yanındayız helal olsun ona” derken Eray Esen isimli kullanıcının ise “Adam haklı kardeşim hiyerarşi olmazsa ayaklar baş olur düzen bozulur. Her şeyin bı düzeni nizamı var yönetici yöneticiliğini memur memurluğuna ast astligini üst üstlügünü bilecek yoksa her yer yol geçen hanı olur. Nerede kaldı devlet nizamı” ifadelerini kullandığı görüldü.

KURUM İÇİ YAZIŞMANIN SIZDIRILMASINA TEPKİ

Sosyal medya kullanıcılarının yorumlarında kurum içi yazışmanın sızdırılmasına da çok sayıda tepki geldi.

Ahmet Urfan yorumunda, “Asıl mesele şu kurum içi yazışmaları dışarıya sızdıran kurnaz kim ise gereken işlem yapılsın, başhekim sonuna kadar haklıdır alt üst ilişkisi yok ise o kurumda lakayitlik oluşur.” değerlendirmesi yaptı.

Engin Civan, “Ne skandalı on numara konuşmuş başhekim tebrik ederim” derken başhekim Yıldırım’la hastaneye geldiğinde tanıştığını ifade eden Mehmet Şaşmaz ise “Yaptığınız habere bak çarpıtmaya çalışmayın. Adamın dibidir o başhekim, koridorlarda tek başına dolaşırken görüp tanıştım. Doktor sandım birşey sormak için durdurdum, ben başhekimim yardımcı olayım deyip ilgilendi sağolsun. Tesadüfen hemşehrim çıktı ayriyeten gurur duymuştum.” yorumunu yaptı.

“İSTİFA KABUL EDİLMESİN”

Başhekim Doğan Yıldırım’ın “görevden çekildiğini duyurduğu” kendi hesabındaki paylaşımının altına da çok sayıda destek mesajı gönderildi.

Bu mesajlardan bazıları da şöyle:

Gökhan Diler, “Komploya getirmek istemişler seni Hocam , umarım sağlık Bakanlığımız sizin gibi değerleri kaybetmek istemez , çok yazık olur bu kadar emeğe. Lütfen pes etmeyin”

Mustafa Halit Çelik, “Değerli kardeşim, bırakmanı uygun görmem. Toplumun işini iyi yapanların iş başında olması gerek. Küçük hesaplar peşinde olanlar bizi yıldırmamalı. Devam etmen için üzerime düşeni yapmaya hazırım”

Gülgün Mican: “Hocam olmadı bu yapmayın dönün bizler sizi biliyoruz tanıyoruz gecesini gündüzüne katan çalışan dürüst bir arkadaş kardeş abey bizim doktorunmsunuz hiç bazı kişilere kulak asmayin bu pandemi süresince hastaneden hiç ayrılmadınız canla başla çalıştınız beyefendiliginiz sayesinde okadar çok seveniniz varki hepsi sizin yanınızda arkasında bizlerde hakkınızda hayırlısı olsun inşallah tekrar bir düşünün ne olur hastane çok değerli birini kaybediyor”

Sahavettin Sarıkaya: “İl sağlık müdürlüğü istifanı kabul etmiyecek inşallah. Gece gündüz canla başla çalışan değerli bir yönetici hekim olduğunuzu,sizin yerinizi hiç kimsenin dolduramıyacağı bilinmelidir.Dualarımız seninle,Allah’a emanet ol selamlar”

Hasan Hüseyin Uslu, “Dörtnala gelip Uzak Asya’dan Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket, bizim.” dizelerinde ifadesini bulan bu memleket bizim, dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın bu insanlar bizim anlayışıyla hizmet eden bir Anadolu çocuğunu marjinal grupların algı operasyonuna kurban vermeyelim. Yüreği insan sevgisi vatan sevgisi ile çarpan Başhekimimiz Doğan Bey’in güzel hizmetlerinin hepimiz şahidiyiz. İl Sağlık Müdürlüğünün bu istifayı geri çevirmesi ve Doğan Beyin görevine devam etme iradesini göstermesi için kalpten duacıyım…
Seviliyorsun kardeşim”