2016’da Türkiye’nin En İyi Şirket Futbol Takımı: NORM GROUP

İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Adana ve Konya’da bulunan 150 şirketin futbol takımlarının Business Cup 2016’daki zorlu mücadelelerinin sonunda ipi göğüsleyen Norm Group oldu.

İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Adana ve Konya’da 10 Ekim – 29 Mayıs arasında oynanan Business Cup Güz ve Bahar Dönemlerinin il Şampiyonlarının Antalya Belek’te konuk edildiği Business Cup Türkiye Finallerini Finalde Ankara temsilcisi Atakan İnşaat’ı 1-0’lık skorla mağlup eden İzmirli Norm Group kazandı.

İstanbul’un SGS ve Organik Kimya, Ankara’nın Ziraat Bankası ve Atakan İnşaat, İzmir’in Akzo Nobel ve Norm Group, Kocaeli’nin As Bilek, Konya’nın A-101, Adana’nınsa Şahin Piliç firmalarıyla temsil edildiği, 4 gün süre Business Cup Türkiye Finalleri zorlu mücadelelere sahne oldu. 5 kamera ile web üzerinden canlı yayın teknolojisi ile tüm yurtta takip edilen finallerin açılışını yapan isim ise ünlü futbol sunucusu Sabri Ugan oldu. Kura çekilişine katılan ve duygusal bir konuşma yapan Ugan, “Dünyanın birçok ünlü stadında maç anlattım, ünlü futbol adamlarıyla tanıştım, ancak içimde ukde kalan tek şey var ve onu şu anda yapmak istiyorum” açıklamasını yaptıktan sonra, Business Cup’ın İtalya’da özel olarak üretilen 14 kilo ağırlığındaki dev Türkiye Kupasını havaya kaldırdı.

Business Cup nedir?

İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Adana ve Konya’da (önümüzdeki yıldan itibaren Bursa ili dahil olacaktır) sektöründe lider şirketlerin çalışanlarından oluşan futbol takımlarının katılım gösterdiği bir futbol ligidir. Yılda 2 kez (Nisan-Haziran ve Eylül-Kasım) düzenlenen Business Cup’ta maçlar her hafta Pazar günleri oynanır ve sonuçta once il şampiyonları ardından Antalya’daki Türkiye Finalleriyle Türkiye Şampiyonu belirlenir. Her maçının web üzerinden canlı yayınlanması, yorumcuların takım analizleri, takımların maç sonrası basın toplantılarındaki iddialı beyanları ve her oyuncunun değerinin bulunduğu transfer borsası Business Cup’ı profesyonel liglerden farksız kılıyor.

Yorum Yazın