Ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerin çoğu İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk askerliği, çocuk işçiliği, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri bu korumasız çocukların karşılaşabileceği tehditlerden bazıları. Misyoner kuruluşlar ise sahipsiz kalan milyonlarca yetim çocuğa Müslüman ülkelerde bile ulaşıp onları kendi çıkarları için kullanıyor.

İHH olarak onlarca ülkedeki yüz binlerce yetime sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. İstiyoruz ki kendi topraklarında, kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar. Ebeveynlerini kaybetmiş ve akrabaları yanında yaşamaları mümkün olmayan yetimler için kendilerini aile ortamında hissedecekleri yetimhaneler inşa ediyoruz.

Dört bir yandaki 55 ülkede ve Türkiye’de 76 şehirde bulunan 90 bini aşkın yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz. Her yıl ise dünyanın 120 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz.

Sizin desteğinizle geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda 27 bin 233 yetim çocuğu giydirdik. Siz de bu iyilik kervanında yerinizi alabilir, 150 TL’lik bağışla bir yetimin bayram sevincine ortak olabilir

Kurban fiyatı ne kadar?
Bir kurban hissesinin bedeli 900 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyata tüm organizasyon giderleri de dahildir.

Bağışlarınız için İzmir Gaziemir Kuveytturk şube ;Iban TR79 0020 5000 0069 7261 3000 01 Hesap Adı:İzmir insani yardım derneği Not: (Açıklama kısmana Telefon ve KURBAN mutlaka yazılmalı)

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın