Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle, Menderes ilçesinde bulunan Derece Koleji Konferans Salonu’nda panel düzenledi. Derece Koleji Konferans Salonu’nda “Hz. Peygamber ve Güven Toplumunun İnşası” temasıyla düzenlenen panelde İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Tahir Dayhan ve Dini Yüksek İhtisas Merkezi Eğitim Görevlisi Tevfik İşçen, Peygamber Efendimizin hayatı ve Kutlu Doğum Haftası hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

Kur’an tilaveti ile başlayan panel, Peygamber Efendimizin hayatının anlatılması ile devam etti. Panele İzmir Vali Yardımcısı Sebahattin Tapucu, Karayolları Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, İl dernekler Müdürü Turgay Esen, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda MÜSİAD üyesi katıldı.

Panelde açılış konuşması yapan MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, “Allah Resulü (S.A.V.)’nün Dünyaya teşriflerinin yıldönümünde “Hz. Peygamber ve Güven Toplumunun İnşası” konulu Kutlu Doğum Panelimize hoş geldiniz. Bugün insanlık olarak küresel ölçekte bir güven bunalımı yaşıyoruz. İnsan insana güvenmemeye başlamıştır. Dost dosta, kardeş kardeşe, komşu komşuya güvenini kaybetmeye başlamıştır. Bir de dine olan bağlılığını, din adamına olan bağlılığını kullanarak içimizden çıkan bir hainin hain darbe girişimiyle din güvenliğimiz tehlikeye girmiştir.

Günümüzde insanlık bu güven ihtiyacını karşılamak için olağanüstü yollara başvurmaya başladı. Teknolojinin bütün imkanları seferber edilmeye başlandı. Güvenlik sorununu çözmek için korkunç silahlar üretiliyor. Güvenlik adına ülkeler sınırlarına güvenlik duvarları örüyor, örmeye devam ediyor.

Günümüzde Müslümanlar olarak her zamankinden daha fazla Hz. Peygamber’i anlamaya, kavramaya ve yaşamaya ihtiyacımız vardır. Bu Kutlu Doğum gününün hepimize kardeşlik içinde yaşamamızda yeniden bir ışık olmasını en kalbi duygularımla temenni ediyorum” dedi.

“Hz. Peygamber ve Güven Toplumunun İnşası” konulu Panelin Yöneticiliğini MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü’nün yaptığı gecede İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu “Hz. Peygamber ve Güven Toplumunun İnşası” – Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Tahir Dayhan “Güven Toplumunu Güvensizleştiren Davranışlar” – Dini Yüksek İhtisas Merkezi Eğitim Görevlisi Tevfik İşçen de “Hz. Peygamberin Ticaret Ahlakı” konularında konuşmalarını yaptı.

Yorum Yazın