Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi her sene Ramazan Ayı’nda düzenlediği geleneksel iftar yemeği programı kapsamında ilk iftar yemeğini verdi. Buca Çakabey İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve ailelerinin katıldığı iftar yemeği Buca-Kaynaklar’da bulunan Yeşil Beyaz Kır Düğün Salonunda düzenlendi.

Buca Çakabey İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mazlum Şen yaptığı konuşmada şunları söyledi: Mübarek ramazanı yaşadığımız bugünlerde, Çakabey İmam Hatip Ortaokulu ailesi olarak, hem bir iftar yemeğinde bir arada olalım, hem de İlk mezunlarımızı en güzel en mutlu şekilde uğurlayım istedik. Fakat bir desteğe ihtiyacımız vardı. Konuyu MÜSAD yetkilerine ilettik. Sağ olsunlar kendilerine ulaştığımız ilk günden beri bizleri o kadar sıcak karşıladılar ki, yalnız olmadığımızı hissettik. Her yetkili çok nazik ve kibardı. Bugünün en güzel şekilde hazırlanması için tüm desteği verdiler. Bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadılar. Mutluğumuza Destek ve ortak oldukları için kendilerine şükranlarımı sunuyorum diye konuştu.

İftar programında konuşma yapan MÜSİAD İzmir Başkan Yardımcısı Galip Atar, “Bu yıl da Ramazan Ayının bereketi ile Buca Çakabey İmam Hatip Ortaokulunun ilk mezuniyetini verdiği gecede ve iftar programında bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Mübarek Ramazan ayında öğrenci ve velilerimiz ile beraber iftar açmanın güzelliğini yaşıyoruz. Buradan bu iftarı gerçekleştirmemize katkısı olan üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu akşam iftarımıza gelen katılan herkese de teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonraki iftarlarda da bir arada oluruz” dedi.

MÜSİAD olarak gençlere ayrı bir önem verdiklerini iade eden Atar: “Bunun da örneği 2002 yılında faaliyete geçirdiğimiz Genç MÜSİAD’dır. Gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Çünkü gelecekte bizlerin yerinde gençlerimiz olacaktır. Bu anlayış çerçevesinde milli ve manevi değerlerine bağlı genç iş adamlarının yetiştirilmesine yönelik faaliyetler yapmaktayız. Bununla birlikte birçok farklı sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktayız” dedi.

Galip Atar konuşmasının sonunda, Buca Çakabey İmam Hatip Ortaokulundan bu yıl mezun olan öğrencilere temennilerde bulunarak, Birliğiniz, beraberliğiniz, kardeşliğiniz daim olsun. Sevinciniz, huzurunuz baki olsun. Gözlerinizdeki ışık hiç eksilmesin diye konuştu.

Program sonunda Buca Çakabey İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mazlum Şen, Başkan Yardımcısı Galip Atar’a katkılarından dolayı teşekkür ederek gecenin anısına plaket takdim etti.

Yorum Yazın