Son dakika… Tarım ve Orman Bakanlığı’na yapılacak işçi alımına başvurular başladı mı? On binlerce kişinin heyecanla beklediği işçi alımı ile ilgili detaylar merak ediliyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli geçtiğimiz günlerde İŞKUR aracılığıyla 826 işçi alınacağını duyurmuştu. Konu ile ilgili son gelişmeleri yazımızda ele aldık. Peki, İŞKUR ile mülakatsız 826 işçi alımı başladı mı? 2020 Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı ve şartlar belli oldu mu? İşte haberin detayları….Mülakatsız 826 işçi alımı başladı mı? 2020 İŞKUR Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı ve şartlar...

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURU NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?

Başvuruların hangi tarihlerde alınacağı henüz duyurulmadı. Başvurular İŞKUR’un resmi internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak olan adaylar, İŞKUR’un “https://esube.iskur.gov.tr/” sayfası üzerinden başvurularını yapabilecekler.

Mülakatsız 826 işçi alımı başladı mı? 2020 İŞKUR Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı ve şartlar...

ALIMLAR HANGİ KADROLARA YAPILACAK?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamada, Bakanlığın taşra teşkilatında görev yapmak üzere yeni kadrolu tarım işçisi alımı yapılacağını duyurdu.

Mülakatsız 826 işçi alımı başladı mı? 2020 İŞKUR Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı ve şartlar...

ADAYLAR KURAYLA BELİRLENECEK

Pakdemirli, “Alımı yapılacak 826 işçi, İŞKUR üzerinden gerekli şartları taşıyanlar arasından kurayla belirlenecek. Dolayısıyla alımda mülakat olmayacak.” ifadesini kullandı.

11 BİN 717 PERSONEL İSTİHDAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, 2019-2020 döneminde Bakanlık taşra birimleri ve bağlı kuruluşlarda toplam 11 bin 717 personel istihdamı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Pakdemirli, 2019-2020 döneminde yapılan personel alımlarına ilişkin şunları kaydetti:

“Bu dönemde Bakanlığımız merkez ve taşra birimlerine veteriner, ziraat mühendisi, tarım işçisi ve memur olmak üzere 2 bin 419, Orman Genel Müdürlüğüne 6 bin 90, Devlet Su İşlerine 545, Meteoroloji Genel Müdürlüğüne 100, Toprak Mahsulleri Ofisine 231, ÇAYKUR’a 911, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne 496, Tarım Kredi Kooperatiflerine 810 ve Et Süt Kurumuna 115 personel alımı gerçekleştirdik.”

İŞKUR İLANLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İş arayanlar vatandaşlar İŞKUR’un internet sitesinden ya da en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü’nden sisteme üye olup kendine uygun işe başvurabilmektedir. İş arayanlar İŞKUR’un sitesine özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilmektedir. Yurtiçi, yurtdışı iş ilanlarını arayabilmektedir, işverenlerle doğrudan temasa geçebilmektedir.

İŞKUR İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

.Mülakatsız 826 işçi alımı başladı mı? 2020 İŞKUR Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı ve şartlar...

İŞKUR’A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır.

Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

 

Mülakatsız 826 işçi alımı başladı mı? 2020 İŞKUR Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı ve şartlar...

Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir.

Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.

İŞKUR’a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek.

İŞKUR İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.