Kemalpaşa Ulucak’taki muhtarlarla bir araya gelerek beldeyi adım adım dolaşan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, muhtarların park, bahçe ve yollara parke taşı döşenmesi konusundaki isteklerine ‘yeşil’ ışık yakarak planları bizzat yerinde değerlendirdi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Mustafa Kemal Atatürk Mahalle Muhtarı Şerafettin Üner, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mehmet Aktaş ve İstiklal Mahalle Muhtarı Cemal Atakan ile Ulucak’ta bir araya geldi.

Arif Uğurlu

Beldenin sorunlarının masaya yatırıldığı mini zirvede, kendisine iletilen talepleri tek tek değerlendiren Başkan Uğurlu, beldede yapılması istenen park, bahçe ve parke taşı döşeme işlerine ‘yeşil’ ışık yakarak çalışmaların hemen başlatılması talimatını verdi.

Yanına, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerini de alarak Ulucak’ı adım adım dolaşan Başkan Uğurlu, “Mahalle muhtarlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Bunu yaparken dikkat ettiğimiz konu, o mahalle muhtarıyla birlikte sahayı dolaşarak öneri ya da talepleri yerinde incelemek oluyor. Bu sayede hem daha hızlı hem de daha verimli sonuçlar elde ediyoruz” diye konuştu. Muhtarların bağlı oldukları mahallenin sesi olması gerektiğini kaydeden Başkan Uğurlu, “Bu noktada her zaman duyarlı olmamız gerekiyor. Sonuçta onlardan gelen talepler vatandaşlarımızın da isteklerinden oluşuyor. Biz de buna göre planlamalarımızı yapıyoruz” dedi.

ULUCAK’A PARK MÜJDESİ

Beldenin farklı noktalarındaki parkların vatandaşların kullanacağı şekilde elden geçirileceğini de vurgulayan Başkan Uğurlu, “Muhtarlarımızın park yapılması için gösterdiği birkaç nokta bulunuyor. Buralara vatandaşlarımızın keyifle zaman geçireceği, çocuklarımızın güven içinde oynayacağı alanlara dönüştürülmesi için gerekli çalışmaları başlatacağız” ifadesinde bulundu. Yaklaşık 3 saat süren ziyarette Başkan Uğurlu, vatandaşlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

 

KEMALPAŞA BELEDİYESİ (1)KEMALPAŞA BELEDİYESİ (4)KEMALPAŞA BELEDİYESİ (2)KEMALPAŞA BELEDİYESİ (5)KEMALPAŞA BELEDİYESİ (6)KEMALPAŞA BELEDİYESİ (8)

Yorum Yazın