İzmir’in ilk butik sağlık kliniği olarak hizmet veren Mono Sağlık, anne ve anne adaylarının ihtiyaçları olan tüm branşları bir çatı altında toplayarak hizmet vermenin yanı sıra düzenledikleri seminerle de danışanlarının ufuklarını açıyor.
İzmir’e butik sağlık kliniği vizyonunu kazandıran Mono Sağlık, bir kadının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek çok özel bir sağlık hizmeti veriyor. Kadın sağlığından çocuk hastalıklarına, psikolojiden diyetisyen kontrolünde dengeli beslenmeye kadar pek çok sağlık ihtiyacına cevap veren Mono Sağlık, ayrıca haftalık ya da aylık farkındalık ve bilgilendirme seminerleri düzenliyor. 10 Şubat Cumartesi günü düzenlenen ilk seminerlerinde, anne ve çocuk alanında deneyimli olan Yazar Şermin Yaşar’ın söyleşisi ve imza gününün olmasının yanı sıra Mono Sağlık’ın uzman doktorlarının gelenleri birçok konuda aydınlattığı bir de soru-cevap bölümü yer aldı.
Kadınların tüm ihtiyaçları tek merkezde
Mono Sağlık yetkililerinden Özge Derundere, klinik detayları hakkında, “İzmir’de hatta Türkiye’de olmayan butik sağlık hizmetini veriyoruz. Kadın doğum, diyetisyen, psikolog ve çocuk branşlarımız mevcut ancak çok yakında dermatolog ile plastik cerrahi bölümlerini de açacağız. Aslında bizim amacımız bir kadının hayatta olabilecek tüm ihtiyaçlarını aynı çatı altında karşılayabilmeyi sağlamaktı. Mesela gebe olmadan önce kadın doğum uzmanına gelip gebe olunca da takiplerinin devam etmesi, doğumunun ardından çocuk hekimliğine devam edip, aynı zamanda lohusalık psikolojisini atlatabilmesi için psikoloğa, doğumda aldığı kiloları verebilmesi için de diyetisyene başvurabilmesi, en önemlisi de hepsini aynı yerde, güvendiği doktorlar eşliğinde gerçekleştirebilecekleri bir klinik sunabilmeyi istedik. Kendimiz nasıl bir sağlık hizmeti almak istiyorsak, aynısını hatta daha iyisini halkımıza sunarak onları gergin, stresli bir hastane ortamlarından çok daha farklı, ortamda ev konseptinde bir sağlık kliniği hizmeti vermek istedik” diye konuştu.
“Uzman kişileri ağırlamaya devam edeceğiz”
Sağlık alanınında başarılı hizmet vermelerinin yanı sıra düzenledikleri seminerlerle de sağlık konusunda farkındalığı geliştirmek istediklerini ifade eden Derundere, “Bugün Şermin Yaşar’ı konuk ediyoruz. İlk seminerimizi böyle yoğun bir katılımla gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Annelikte, hamilelikte güzel deneyimleri olan ve kadınları ilgilendiren her alanda deneyimlerini paylaşmak üzere uzman kişileri ağırlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
“İnsanın zihinsel gelişimi 0-6 yaş arasında”
Anne ve anne adayları ile bir araya gelen Yazar Şermin Yaşar ise annelere; hamilelik süreci, bebeklerini dünyaya getirmeleri, bebeklere karşı nasıl davranmaları gerektiği ve doğru iletişim kurmanın önemli noktaları hakkında önerilerini paylaştı. Bir çocuğun gelişiminde 0-6 yaş aralığının önemine değinen Yaşar, “Bir insanın zihinsel gelişiminin yüzde 90’ı 0-6 yaş arasında, bu oranın yüzde 75’i de 0-3 yaş arasında tamamlanıyor. Çok önemli bir dönem ama bizim ülkemizde bu dönem “bebeğin karnı doydu mu, altı temizlendi mi, gazı çıktı mı” böyle geçiyor. Çocuk ile iletişim neredeyse hiç yok. Çocukla oyun oynama gibi bir durum yok. Anne hayat telaşına kendisini kaptırıyor. Çocuk dünyaya gelince herkes çocuktan bahsediyor ama bir de anne var, anne yalnızlaşıyor. Biz bugün aslında birazcık annelerin sırtını sıvazladık. Annelerin hem kendilerine hem de çocuklarıyla iletişiminde neler yapabilecekleri üzerine konuştuk” dedi.

Yorum Yazın