İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, vatandaş başvurularını sonuçlandırma sürelerini kısaltmak, vatandaş memnuniyetini artırmak üzere “Milletin Kapısı” sloganıyla ‘Açık Kapı’ Projesi İlçemizde de kapılarını vatandaşlarımıza açtı.

VATANDAŞ EL ÜSTÜNDE TUTULUYOR

Vatandaşla en üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulan AÇIK KAPI; Vatandaşlarımızı özel eğitim almış çalışanlarla karşılanıyor ve her konudaki talep, şikayet ve önerileri birebir diyalog kurularak alınıyor.

VATANDAŞ EVİNDENDE BAŞVURU YAPABİLİR

İsterse vatandaşlarımız her konudaki talep, şikayet, ve önerilerini Kaymakamlık binamızda bulunan AÇIK KAPI birimine gelmeden de https://www.acikkapi.gov.tr/ adresinde bulunan “başvuru yap” bölümünden veya mobil uygulama üzerinden de gerçekleştirebilecek.

UZMAN KADRO KARŞILIYOR

Açık kapı Birimlerimizde görev alan personelin kıyafet standartları İçişleri Bakanlığı’nca belirlenmiş olup görev alacak personele kurumsal iletişim, halkla ilişkiler, kriz iletişimi, sözsüz iletişim, beden dili, imaj ve itibar yönetimi, diksiyon ve güzel konuşma, stres yönetimi gibi konularda eğitim veriliyor.

TALEP ÖNERİ VE ŞİKÂYETLERİN TAKİPÇİSİ BİZ OLACAĞIZ

Konuyla ilgili Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer;

“Vatandaşlarımız talep, öneri veya şikâyetlerini çözebilmek adına kurum kurum gezmeden tek bir noktadan “AÇIK KAPI” birimimizden yaparak daha hızlı ve daha kolay çözüm bulabilecek. Gelen başvuru sonrası açık kapı personelimiz gelen talebin takipçisi olacak ve vatandaşlarımızı yormadan ilgili Müdürlüklerle diyalog kurarak çözüm arayacak. ‘Açık Kapı’mıza başvuru imkânı vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda ister yüz yüze ister bilgisayar veya mobil telefon üzerinden mevcut. Bu sistem bizler için önemli çünkü vatandaşlarımızın talepleri bizim için önemli” dedi

Yorum Yazın