MHP Gaziemir ilçe başkanlığından marketlere fahiş fiyatları geri çekin ziyareti

Döviz kurlarındaki Spekülatif artışı bahane göstererek vatandaşın Gıda ve market ihtiyacı ürünlerin fiyatlarını artıran AVM’ler hükümetin döviz kurundaki uygulamalarından sonra düşen döviz fiyatlarına rağmen fiyatları aşağı çekmemelerine MHP’den tepki gecikmedi

MHP Gaziemir İlçe Başkanlığı bu konuda ilk adım atarak marketlere fiyatlarımızı indirin ziyaretinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP genel başkanı devlet bahçelinin fahiş fiyatlar konusunda AVM leri uyaran açıklamalar yapması üzerine harekete geçen MHP teşkilatları, İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’ in talimatıyla İzmir’in tüm ilçelerinde AVM ve zincir marketleri ziyarete başladılar.

AVM ziyaretlerine Gaziemir ilçe başkanı Köksal Koç ve ilçe teşkilat mensupları katıldı.

AVM ziyaretleri vatandaşlardan olumlu tepki aldı.

MHP İzmir il başkanı Veysel Şahin’in talimatıyla tüm ilçelerde fahiş fiyat kontrolleri yapılma talimatı alan ilçe teşkilatları, Gaziemir’de şubesi bulunan çeşitli AVM leri ziyaret ederek fiyat etiketlerini kontrol ettiler. Başta temel gıda olmak üzere raflarındaki ürünlerin fiyatlarında ucuzlamanın olmadığını ve hatta bazı ürünlerin sınırlı sayıda ve hatta yeni zamlı etiketler ile raflara konmuş olduğunu gördüler.

 

Vatandaşlarımızın fahiş zamlar ile ezilmesine gönlümüz razı olamaz.

 

MHP Gaziemir ilçe başkanı Köksal Koç bu konuda vatandaşlarımızın yoğun şikâyetleri var. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ’de üzerinde durduğu fahiş fiyat artışının önüne geçin!  Bunu yapanlar hakkında şikâyette bulunun tavsiyesini milletimiz adına bir sorumluluk olarak algılayarak bu ziyaretlerimizi uyarı ve tavsiye çerçevesi içinde yapıyoruz.

..Bizim denetleyip ceza yazmak gibi bir görevimiz yok. Ancak bu konuda vatandaşlarımızın fahiş zamlar ile ezilmesine gönlümüz razı olamaz.

Sayın il başkanımız Veysel Şahin Beyefendi’nin Önderliğinde,  Döviz Kurunun Yükselmesini sebep göstererek sattıkları mallara büyük zamlar yapan kurumsal market zincirlerini ziyaret ettik, kur düşüklüğü sonrası zamlı ürünlerin çoğunda indirim yapmadıklarını, hatta bazılarını daha da artırdıklarını tespit ettik. Bu hatadan dönmelerini, konunun takipçisi olacağımızı ifade ettik Bu takip ve hassasiyetimiz sürecek dedi..