İzmir Orman Bölge Müdürlüğü

Ülkemiz Ormancılığına önemli hizmetler yapmış merhum Or.Yük.Müh. Kemal AŞK’ın anısına “Kemal Aşk Hatıra Ormanı” tesis edildi. İlk fidanlar Kemal Aşk’ın Ailesi, İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal ve Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ile birlikte törenle dikildi.

İzmir Bornova Laka Erozyon Kontrolü ve Ağaçlandırma sahasında gerçekleştirilen törene İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Kemal Aşk’ın eşi Yüksel, Oğlu Bülent ve Kızı Leyla Aşk katılırken Orman Bölge Müdürlüğü üst yönetimi ile Ege Orman Vakfı Üyeleri de hazır bulundu.

Duygusal anların yaşandığı fidan dikim töreni öncesi konuşma yapan İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal merhum Kemal Aşk’ın Türkiye Ormancılığının tarihinde ağaçlandırma ve erozyon kontrolü çalışmaları dendiğinde ilk akla gelen önemli meslek büyüklerinden biri olduğunu işini adeta soyadı gibi aşk ile yapan kendilerine her zaman örnek teşkil eden bir orman mühendisi olduğunu belirtti.

Daha sonra söz alan Kemal Aşk’ın oğlu Bülent Aşk da Babalarının Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği ağaçlandırma çalışmaları ile gurur duyduğunu Orman Teşkilatının göstermiş olduğu vefalı davranış ile hatıra ormanı oluşturulmasının da kendilerini mutlu ettiğini emeği geçenlere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından törene katılanlar yağan yağmura aldırış etmeden , hep birlikte “Kemal Aşk Hatıra Ormanı” fidanlarını toprakla buluşturdu.

IMG_7997IMG_7991IMG_7976IMG_7956123IMG_7925IMG_7945

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın