thumbnail_14 thumbnail_19 (1) thumbnail_Bülent Soylu%2c Ömer Döngeloğlu%2c A. Ufuk Hasçakal%2c Sedat Uçan

Menderes’te Kutlu Doğum Programı Gerçekleşti

Menderes Belediyesi tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Programı vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu İzmirlilerle buluştu. 

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında Menderes Belediyesi’nin, Menderesliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile düzenlediği Kutlu Doğum Programı, Menderes 19 Mayıs Stadyumu’nda gerçekleşti.  Mehteran gösterisi, Kuran-ı Kerim okunması, ilahi dinletileri ve sohbet etkinliğinin gerçekleştiği etkinliğe vatandaşların katılımı yoğun oldu.

Sohbet etkinliği

Menderes Belediyesi önünden Menderes 19 Mayıs Stadyumu’na kortej yürüyüşüyle başlayan program kapsamında Kuran-ı Kerin okundu. Murat Anlar ve Sedat Uçan ile Tasavvuf Musikisi İlahi Dinletisiyle devam eden program, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun sohbetiyle sona erdi.

Döngeloğlu’yla fotoğraf

Kutlu Doğum programına katılan vatandaşlara 10 bin kırmızı gül dağıtılırken, etkinlik sonunda Döngeloğlu vatandaşlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Samimiyetle çalışıyoruz

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, etkinliğe katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, “ Peygamber efendimizin hayatında kavga yok, ayrım yok, birlik, beraberlik var. Peygamber Efendimizin de buyurduğu gibi dinimizin temelinde samimiyet esastır. Bizi, biz yapan değerlerimiz şüphesiz ki; Onun bıraktığı iyi ahlak yemininden geçer. Biz de Menderes’te birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalar da ben değil, biz anlayışıyla hareket ediyor kimseyi ötekileştirmiyoruz. Bugün de yine birlik ve beraberlik içerisinde Peygamber efendimizin kutlu doğumunu idrak etmek için bir araya geldik. Etkinliğimizde bizlerle olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Yorum Yazın