Menderes Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından 8. Halk Dansları Gecesi coşkuyla gerçekleştirildi.

Menderes Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından 250 öğrencinin katılımıyla halk dansları gecesi düzenlendi.  Bir sezon boyunca eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler öğrendikleri danslarını düzenlenen gecede sergiledi. İki gece olarak gerçekleştirilen etkinliğin ilk günü Menderes Belediyesi Kültür Merkezi ve Amfi Tiyatro’da ikinci günü ise Görece Ticaret Merkezi’nde gerçekleşti. Halk dansları gecesine vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Başkan Soyu sahnede

Raks-ı Anadolu temasıyla düzenlenen gecede 12 grup Türkiye’nin farklı bölgelerin kültürünü dansında buluşturdu. Coşku içinde geçen etkinlikte Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da eşi Esra Soylu ile birlikte sahnede dans etti. Çocuklarla birlikte damat halayında oynayan ikiliye vatandaşlar da izledikleri yerden eşlik etti.

Kültürümüzü yaşatacağız

Geleneksel olan halk dansları gecesinin her yıl büyüyerek yoluna devam ettiğini ifade eden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Menderes Belediyesi olarak kültürümüzü yaşatmak adına çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Çünkü biz Anadolu dedik bu topraklara, kültürünü her nefes alışımızda içimizde hissettik, Bu kültürün dansa yansımasını da belediyemizin halk dansları topluluğu ile yaptık. İki gün boyunca Merkezi’nde unutulmaz bir geceye imza attı. Bağımsızlığımızın simgesi bayrağımızı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti de içinde barındıran dans gecesini vatandaşlarımızlabirlikte izledik. Tüm sezon boyunca eğitimlere katılarak bize unutulmaz anlar yaşatan tüm öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yazın