Menderes Belediyesi tarafından yıllardır sorun olan doğalgaz için yapılan girişimler sonuç verdi. İzmirgaz tarafından yapılan çalışma sonunda ilçede doğalgaz kullanılmaya başlandı.

Menderes’te yıllardır çözülemeyen, olmaz denilen temiz enerji doğalgaz kullanılmaya başlandı. Menderesli vatandaşların en büyük sıkıntısı olan ilçede doğalgazın olmaması durumuna göreve geldiği ilk günden itibaren önem veren Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, bu sorunu ortadan kaldırdı. İzmirgaz ile yapılan görüşmeler sonunda başlatılan çalışmalarda ilk etap tamamlandı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte ilçede doğalgaz kullanılmaya başlandı.

Verdiğimiz sözleri tutuyoruz

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, doğalgaz çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “ Yerel seçim öncesinde Menderesli kardeşlerime verdiğimiz sözlerin başında temiz enerji doğalgazın Menderes’e getirilmesi vardı. Biz seçim öncesi verdiğimiz tüm sözlerin seçim sonrası üstünü çizmedik. İzmirgaz yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonunda ilçemize doğalgazı getirdik. Doğalgazın ilçe merkezimize getirilmesi için gereken boruların bağlantısını Mayıs ayında dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız ile birlikte yapmıştık. O günden bu yana ilçemizde yoğun bir çalışma gerçekleştirildi. Çalışmalarımızda ilk etabın tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımız doğalgazı kullanmaya başladı. Bazı kesimlerin olmaz, yapılamaz dediği doğalgaz artık Menderes’te kullanılıyor.  İlçe merkezinin tamamına temiz enerji doğalgazı vermek için ekiplerin çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.  Doğalgazın ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Temiz enerji doğalgaz ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu

adsiz-ek-00037jpg-1450165991 img-0101jpg-1450165993

Yorum Yazın