Menderes Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi’nde ki ücretsiz üniversite kurslarına katılan 84 öğrencinin tamamı ön lisans ve lisans programlarına yerleşme başarısını gösterdi.

Menderes Belediyesi tarafından kurulan Menderes Gençlik ve Eğitim Merkezi (MEGEM) büyük bir başarıya imza attı. TEOG, YGS ve LYS’ye hazırlanan öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteğiyle ücretsiz kurs verilen eğitim merkezinde üniversiteye hazırlanan gençler hayallerine kavuştu. MEGEM ile sınava hazırlanan 84 öğrenciden 50’si lisans, 34’ü ön lisans programlarına yerleşmeyi başardı.

İlk3’e Sürpriz

84 öğrenci arasından aldıkları puan ile ilk üçe girmeyi başaran öğrenciler Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’yu da ziyaret etti. Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ni kazanan Huriye Gümüştaş, Bahçeşehir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’ni kazanan Serhat Budak ve Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘ni kazanma başarısını gösteren Emre Kaleli’ye Başkan Soylu da sürpriz yaparak, üç gence tablet hediye etti.

Vatana, millete sadık gençler

Eğitim yaşantılarında gençlere başarı dileyen Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “MEGEM’i kurarken bir hayalimiz vardı. İlçemizden emniyet müdürleri, dekanlar, rektörler, bürokratlar gibi birçok üst kademede Menderesli gençleri görme hayaliydi. Bu hayalimizin ilk adımı gerçek oldu ve MEGEM’de eğitim gören 84 kardeşim başarılı sonuçlarıyla üniversiteye adım attı. 50’si lisans, 34’ü ön lisans olmak üzere tamamı artık yeni bir yaşama merhaba diyor. MEGEM’de aldıkları eğitim ile başarı listesinde ilk 3’e giren kardeşlerimle bir araya geldik. Her başarının ödüllendirilmesi gerektiğini inandığımız için kendilerine küçük hediyelerimiz de oldu. Artık onlar bizim başlattığımız hayali devam ettirmek için bayrağı devir aldılar. Vatanına, milletine sadık gençler olarak onları güzel noktalarda görmek tek ümidimiz. Allah yollarını açık etsin, başarıları daim olsun” diye konuştu.

thumbnail_2 thumbnail_7

Yorum Yazın