8 10 Dışişleri Bakanı Mevlük Çavuşoğlu%27na Boncuk Hediye Edildi

İstanbul’daki EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılan Menderes Belediyesi fuarda ilçenin tüm güzelliklerini tanıttı.

Turizm alanında dünyanın 5. büyük fuarı olan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ile katılan Menderes Belediyesi ilçenin doğa ve tarihi güzellikleri ile Menderes’e özgü ürünlerini tanıttı. Meclis üyeleriyle birlikte fuara katılan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da, fuar ziyaretçileriyle bir araya geldi, tüm misafirlerle tek tek ilgilendi.

Menderes’in tüm güzellikleri fuarda

Menderes Belediyesi standında ziyaretçilere dünyaca ünlü Gümüldür Satsuma Mandalinası’ndan yapılan kolonyalar ikram edilirken, Görece’de ki boncuk ocaklarında üretilen nazar boncukları da hediye edildi. Ayrıca Menderes ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı şehir rehberi de 5 ayrı dilde ziyaretçilere sunulurken, Menderes Belediyesi’nin yayın organı olan Menderes dergisi de ziyaretçilere dağıtıldı.

Bakanlar’dan Menderes standına ziyaret

Fuarı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da stantları dolaşmayı ihmal etmedi. Bakan Ünal ziyaretleri sırasında Menderes Belediyesi’nin de standına uğradı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Menderes Belediyesi standını ziyaret eden bir başka bakan oldu. Her iki bakanın ziyareti sırasında kendilerine Görece’de ki boncuk ocaklarında üretilen nazar boncuklarından hediye edildi.

Mandi’de İstanbul’da

Menderes Belediyesi tarafından Gümüldür Mandalina Festivali’nin maskotu olan ve ilçenin tanıtım çalışmalarını büyük katkı sunan maskot Mandi de İstanbul’da ki fuarda yer aldı. Maskot Mandi fuar ziyaretçileriyle bir araya gelerek Menderes’in tüm güzelliklerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Fuarlar ile tanıtıma devam

Fuarın Menderes’in tanıtımına büyük katkı sağladığını kaydeden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Tanıtım çalışmalarımız kapsamında EMITT Fuarı’na geçen yıl ilk kez katılım sağlamıştık. Turizm alanında dünyanın 5. büyük fuarında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İZKA ile birlikte yer alıyoruz. İlçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan fuarda Menderes’in tüm güzelliklerini dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcilerine ve ziyaretçilere tanıtma imkanımız oldu. Dünyanın en iyi fuarlarına katılarak adımızdan söz ettirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın