Menderes EMITT Fuarı’nda

 

EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılacak Menderes Belediyesi tüm hazırlıklarını tamamlandı. 80 ülkenin katılacağı fuarda Menderes’i maskot Mandi tanıtacak.

 

Turizm alanında dünyanın 5. büyük fuarı olan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 26-29 Ocak tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ile birlikte fuara katılacak Menderes Belediyesi de tüm hazırlıklarını tamamladı. Çalışmalar kapsamında fuarda Menderes’in tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra ilçeye özgü ürünleri ve simgeleri ziyaretçilere tanıtılacak.

 

Maskot Mandi fuarda

 

İlçenin tanıtımını ise Gümüldür Mandalina Festivali’nin maskotu olan Mandi yapacak. Fuar ziyaretçilerine Gümüldür Satsuma Mandalinası ikram edecek olan Mandi, boncuk ocaklarında üretilen nazar boncuklarını da hediye edecek. Ayrıca Menderes ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı şehir rehberi de 5 ayrı dilde ziyaretçilere sunulurken, Menderes Belediyesi’nin yayın organı olan Menderes dergisi de ziyaretçilere ulaştırılacak.

 

Tanıtımı önemsiyoruz

 

Fuarla ilgili bilgi veren Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Göreve geldiğimiz günden itibaren Menderes’in tanıtımı için büyük bir çalışma içindeyiz. Bu çalışma kapsamında özelikle yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılmaya önem gösteriyoruz. Dünyanın 5. büyük fuarı olan EMİTT Fuarı’nda da her yıl olduğu gibi bu yılda yer alacağız. İlçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan fuarda Menderes’in tüm güzelliklerini dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcilerine ve ziyaretçilere aktaracağız. Bu tanıtım çalışmalarında en büyük destekçimiz her zaman olduğu gibi yine Mandi olacak. Ailemizin bir parçası haline gelen Mandi, İstanbul’da Menderesimizi en iyi şekilde dünyaya duyuracak” diye konuştu.

unnamed (1) unnamed (2) unnamed

Yorum Yazın