Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, meclis üyeleriyle birlikte 1984 yılında Bulgaristan’da yaşanan olayların anma etkinliklerine katıldı.

Bulgaristan’da zorunlu asimilasyon girişimi sırasında çıkan olaylarda annesinin kucağında öldürülen 17 aylık Türkan Feyzullah, ölümünün 31. yılında anıldı. Anma törenine Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Menderes Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayşegül Duran Türker ve meclis üyeleri de katılım gösterdi. İlk gün ayaklanmanın başladığı Andino ilçesi Mleçino mahallesindeki törenlere katılan Menderes heyeti ikinci gün olayların simgesi haline gelen ve olaylarda annesinin kucağında öldürülen 17 aylık Türkan Feyzullah adına yaptırılan Türken Çeşme Anıtı önündeki anma törenine katıldı.

Soydaşlarımız için

Bulgaristan’da yaşayan Türk vatandaşlarının her zaman yanlarında olduklarını kaydeden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Menderes Belediyesi olarak soydaşlarımızın yanlarındayız. Türklüklerini korumak adına fedakarlıklar yaptılar. Biz de geçmişte yaşananları yad etmek adına onlarla birlikte olduk. Değerli kardeşlerim bilmelidir ki; bu mesele memleket meselesidir. Sen, ben yok, biz varız. Biz de bu düsturla hareket ediyoruz. Soydaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Türklüğe ve Müslümanlığa karşı yürütülen karalama kampanyalarına ve kirli oyunlara alet olmayacağız ” dedi.

IMG_6826 IMG_6546

Yorum Yazın